Důležité

Na čtvrtek 25. 10. 2018 je vyhlášeno pro žáky školy z organizačních důvodů ředitelské volno.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Školní družina Činnost Výlet do Janova na koně

Výlet do Janova na koně

Druhá prodloužená středa školní družiny se konala 11. října a rozhodli jsme se, že vezmeme naše prvňáčky na výlet do Janova na koně.  Objednali jsme program zaměřený na environmentální výchovu u sdružení hiporehabilitace Baneta.

Děti se podívaly do stájí, kde dozvěděly některé zajímavosti ze života koní, na jízdárně si každý zajezdil a v dílně si vybarvily svého koníčka z překližky. Na závěr nám zatančili cvičené border colie pod vedením Jany Pucherové.


Jak se prvňáčkům výlet líbil ?

O koních

Na výlet jsme jeli autobusem. A když jsme dojeli šli do stáje, kde nám paní říkala  jakou mají barvu koně. Černý kůň je vraník, bílý bělouš a hnědý ryzák. A že stáří koně se pozná podle zubů. Já se vezla na Frece a pak tam byly ještě dva koně. Didi a Arwinek. Ten byl nejmenší. Když jsem dojezdila hrála jsem si na hřišti. Potom bylo vystoupení pejsků. Vystupovala Amálka, Amy a ještě dva, ale už jsem zapomněla jejich jména. Dostala jsem koníka ze dřeva a toho jsem si vymalovala černě a kytičkami a srdíčkem. Pak jsme jeli do družiny. Chtěla bych jet zase, protože jsou tam bezva koníci.

Elenka Knapová 1.A.

Jak jsme jeli na koně

Po vyučování jsme šli na oběd, potom se převlékli ve družině a šli na autobus. Seděl jsem s Filípkem a Jakubem uprostřed autobusu. Když jsme dojeli do Janova hned jsem se nasvačil a potom šel jezdit na koni. Já jezdil na Frece, je to ryzák a je největší ze všech koní na kterých jsme mohli jezdit. Když bylo po ježdění, tak bylo vyrábění dřevěných koníčků. Nakonec nám zatančili pejsci – border colie a paní nám i ukázala, jak je cvičí a cvičáků. Mě se líbili všechny koně, kteří tam byli i ten nejmenší na kterém jsme nejezdili, jmenoval se Sindy.

Matěj Havránek 1.A
Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:38)