Důležité

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Exkurze žáků 4.b do továrny Ravensburger

Exkurze žáků 4.b do továrny Ravensburger

Ve středu minulého týdne čekal žáky 4.b náročný den. Již v 7:20 stáli všichni nastoupeni před školou a společně jsme vyrazili na vlak, který nás odvezl do nedaleké Poličky na exkurzi do továrny Ravensburger.

V továrně se nás ujal skvělý průvodce, který nás všechny hned v začátku seznámil s historií a současnou činností továrny, ve které se vyrábějí puzzle, stolní hry, pexesa a 3D puzzle. Všechny nás překvapilo, že tato firma byla založena již před 130 lety. Žáci měli možnost vidět celý proces výroby puzzlí od úplného začátku až po finální výrobek. Ravensburger vyrábí puzzle od nejjednodušších pro nejmenší děti až po ty nejsložitější, které obsahují i 1000 dílků. Největší puzzle, které se ve světě vyrábějí, obsahují 15000 dílků, což odpovídá obrazu o velikosti 2x3 metrů. Stejně tak žáci viděli výrobu pexesa, stolních her a 3D puzzlí. Bohatá exkurze, která trvala celé dvě hodiny, se všem velice líbila a kromě bohatých zážitků a informací si každý odnesl i drobný dáreček ve formě puzzlí nebo pexesa.


Aktualizováno (Pondělí, 23 Říjen 2017 09:32)