Důležité

Na čtvrtek 25. 10. 2018 je vyhlášeno pro žáky školy z organizačních důvodů ředitelské volno.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Školní družina Činnost Prodloužená středa u Rosničky

Prodloužená středa u Rosničky

Stalo se již zvykem, že jednou za 14 dní máme v naší družině tzv. prodlouženou středu, kterou věnujeme časově náročnějšímu tvoření, zajímavým akcím a výletům, jež bychom v běžném provozu nestíhali.

První prodloužená středa v letošním školním roce připadla na 27. září a strávili jsme ji u rybníku Rosnička, kde jsme si opekli buřty, zahráli jsme si hry a zvládli jsme otestovat i nové tamější dětské hřiště.

U Rosničky

Šli jsme k Rosničce s paní vychovatelkou Šrámkovou a Krčmářovou. Když jsme došli, tak jsme si sundali batůžky a šli jsme sbírat dřevo. Prvňáci opékali jako první a zbytek si hrál na hřišti. Potom opékali druháci, třeťáci a čtvrťáci. A potom jsme už šli zpátky do školy. Po cestě jsme ještě krmili kachny, a když jsme došli do školy, vítali nás tam rodiče.

Vendula Kavalírová, 3.třída

Opékání špekáčků

První prodlouženou středu jsme šli opékat buřty k rybníku Rosna. Bylo pěkné počasí, sluníčko svítilo, tak cesta rychle ubíhala. Když jsme došli na místo, dali jsme si batůžky na lavičku a šli jsme do lesa na dřevo. Zahráli jsme si hru Rybičky, rybičky a pak jsme se rozdělili do skupin a šli jsme opékat buřty. Po jídle jsme si ještě chvíli pohráli na hřišti. Na cestě zpět do školy jsme stihli nakrmit i kačenky a labutě na rybníku. Moc se mi to líbilo.

Aneta Hanáková, 2.B

 


 

Aktualizováno (Úterý, 17 Říjen 2017 20:24)