Důležité

První schůzka s rodiči v tomto školním roce se koná ve čtvrtek 14. září 2017 v 16 hodin, pouze s  výjimkou 2. a a 2.b, kterým schůzka začíná v 15:30 hodin. Třídní učitelé předají informace k rozbíhajícímu se školnímu roku. Jde o schůzku se společným začátkem.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁMInformace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Jeden střípek z exkurze

Jeden střípek z exkurze

Sluníčko hřeje, dlažba pálí, 200 schodů za námi, nohy už odmítají pokračovat výš. Kam se to vlastně vydaly? Přece na Letnou. Na místo, odkud dnes jenom metronom shlíží na Prahu, místo, kde dříve stála monumentální socha J. V. Stalina, místo, které nám má hodně co povědět. Monument sochaře Otakara Švece, který někteří odvážně nazvali "Fronta na maso".

 

Kolik úsilí, odříkání a ponížení stálo u jeho vzniku a kolik peněz, práce a znovu úsilí u jeho likvidace. Základní informace jsme se dozvěděli přímo na místě, kde monument stál, zbývající jsme získali z filmu Monstrum. Po zhlédnutí jsme si uvědomili, v jak zvláštní době tento pomník vznikal, jak jeho vznik zasáhl do života mnoha lidí. Právě na tomto místě jsme si uvědomili/ my sedmáci, kteří jsme se vydali poznávat historickou Prahu/, jak k nám promlouvá historie.

Aktualizováno (Středa, 21 Červen 2017 07:06)