Důležité

Na pondělky 30. 4.  a 7. 5. 2018 je pro žáky vyhlášeno ředitelské volno (provozní a organizační důvody).

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Srdce na pravém místě

Srdce na pravém místě

Blížil se Den dobrovolnictví a s ním pojená talentová soutěž na téma Ruce pomoci.

Těžké téma, jak jen ho ztvárnit?  Ráda bych řekla, že první reakce na nabídku účastnit se výtvarné soutěže byly plné nadšení a elánu pustit se do nové výzvy. Nebylo tomu tak, ale nevadí, každý vynikáme v něčem jiném. Přesto se našla skupinka odhodlaných dívek, která byla ochotná obětovat svůj volný čas a propůjčit své tělo k experimentování. Došli jsme totiž k rozhodnutí, že chceme vybočit z tradičních výtvarných technik a vyzkoušet něco nového.

Kromě nějakého toho lidského těla, které již bylo k dispozici, zdůrazňuji, že šlo skutečně o dobrovolníky :-), bylo nutné zajistit další dvě věci: sehnat nemalé množství izolepy a obrnit se trpělivostí.

A jak tedy všechno probíhalo? „Modelkám“ se hodiny a hodiny omotávály jednotlivé části těla. To byla celkem legrace, ale zároveň otrava, když se vám izolepa lepila, kam neměla a kroutila se jako klubko hadů.

Po několika vrstvách vznikl tuhý krunýř, který bylo potřeba odstranit nůžkami. V tu chvíli nastalo menší drama. Při prvním pokusu byla dokonce prolita krev. Ale pro umění se musí trpět, že…

Když byly všechny části hotové, musely se slepit do celku. To byla zřejmě ta nejtěžší část. Pak už to byla "brnkačka" - následovala instalace a focení. Nafoceno bylo mnoho snímků bez ohledu na počasí, fotilo se jako o život déšť nedéšť. Výsledek, který jsme nazvali SRDCE NA PRAVÉM MÍSTĚ, posuďte sami.

Ačkoli je za hlavního autora práce považována Alice Vaščíková, bez zapojení dalších osob- Nikoly Bergerové, Terezy Barákové, Viktorie Etzlerové a Anežky Ilčíkové- by nic nevzniklo. Mají tedy lví podíl na výsledném produktu. Děkuji všem zainteresovaným za jejich ochotu a vstřícnost.


PS: pár slov ještě připojí Anežka s Nikčou:

Srdce je nezbytné pro život, ale je také symbolem lásky, přátelství a radosti.

Náš hvězdný tým se zapojil do soutěže pro den Dobrovolnictví.  Ale co si pod pojmem dobrovolnictví většina z Vás představí?? My jsme si představily přátelství. Je dobrovolné, ale také pro život nezbytně důležité. Myslím si, že nikdo z Vás si nedokáže představit život na opuštěném ostrově bez kamarádů, rodiny a domácích mazlíčků. Proto jsme si vybraly právě tohle téma…

…Zbývaly nám ještě dva dny, práci jsme neměly dokončenou, naše pocity byly strašné. Pociťovaly jsme stres, že práci nedokončíme a všechno naše úsilí a čas budou zbytečné. Když zbýval poslední den, odpadla nám ve škole hodina. Využily jsme toho a práci jsme dodělaly...


Aktualizováno (Úterý, 13 Červen 2017 13:02)