Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se od 16 hodin uskuteční rodičovské schůzky a volby zákonných zástupců dětí do školské rady.


Vážení rodiče, chcete zajistit vašemu  dítěti bezstarostný a pohodový nástup do základní školy? Chcete si ujasnit, jaké schopnosti a dovednosti jsou  vhodné před nástupem do školy u dítěte rozvíjet a jak? Více zde...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Ejhle Praha aneb Letem světem hlavním městem

Ejhle Praha aneb Letem světem hlavním městem

17. května 20107 žáci 7. třídy absolvovali exkurzi do Prahy. Bylo to vpravdě jen letmé přivonění k historii, neboť Matka měst je veliká a za jediný den se toho zas tolik stihnout nedá. Nicméně to byl chutný předkrm k zevrubnějšímu poznání naší metropole.

Odstartovali jsme tradičně u sochy sv. Václava. Odtud jsme se vydali na Staroměstské náměstí.  Žáci si na jednotlivých stanovištích dělali poznámky, fotografovali, a tak se připravovali na vyplnění pracovních listů, které je druhý den čekaly ve škole.

Při stoupání na Letnou jsme poprvé během výletu zalitovali, že nám počasí přeje. Téměř 400 schodů nám na přímém sluníčku dalo docela zabrat. Navštívili jsme Pražský hrad a Nerudovkou sestoupali na Karlův most.  A pak hurá zpět na Příkopy. Při vyslovení kouzelného slovíčka rozchod měla už většina labužníků ze sedmičky na mysli KFC a mnohé všetečné dívenky k tomu ještě přidaly New Yorker.

Na srazu v 15.10 hodin se sešly šťastné děti, obtížené balíčky s kuřecími nugetkami a dalšími dobrotami. Ve vlaku se potom hodovalo, a tak nám cesta zpět hezky utekla. Bezpečně jsme přistáli na nádraží ve Svitavách a konstatovali, že se výlet vydařil.


Aktualizováno (Pondělí, 29 Květen 2017 08:32)