Home Aktivity školy Akce školy Exkurze v Moravském Krasu

Exkurze v Moravském Krasu

Tak, jak to již bývá na naší škole zvykem, čekala i letos na naše deváťáky exkurze do Moravského Krasu a Pivovaru Černá Hora. Je nedílnou součástí výuky a žáci mají možnost dozvědět se něco nad rámec výuky, prohloubit a upevnit si učivo a zpestřit si tak výuku chemie a geologie.

Dne 3. května jsme se o půl 8 sešli před školou, nasedli do přistaveného autobusu a vyrazili do Moravského Krasu, kde nás v Domě přírody čekala interaktivní výuka s hrami a pracovními listy. Na závěr programu bylo pro žáky připraveno ještě 3D kino. Po krátké pauze na občerstvení jsme se vydali k Punkevním jeskyním. Letos jsme měli velké štěstí na průvodce, žáci byli plni dojmu, zejména z vtipně komentované projížďky na řece Punkvě.

Z Punkevních jeskyní jsme se rychle přesunuli k autobusu a vyrazili do Černé Hory, kde už na nás čekala paní průvodkyně, aby nás provedla pivovarem a řekla nám něco o jeho historii, výrobě a skladování piva. Žáci se také dozvěděli, kolik druhů piv a kolik hektolitrů piva za rok v současné době pivovar vyrábí.

Po skončení prohlídky jsme nasedli do autobusu a vyrazili jsme zpět do Svitav.


Aktualizováno (Pondělí, 22 Květen 2017 11:57)