Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se od 16 hodin uskuteční rodičovské schůzky a volby zákonných zástupců dětí do školské rady.


Vážení rodiče, chcete zajistit vašemu  dítěti bezstarostný a pohodový nástup do základní školy? Chcete si ujasnit, jaké schopnosti a dovednosti jsou  vhodné před nástupem do školy u dítěte rozvíjet a jak? Více zde...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Učíme se anglicky s filmy, televizními seriály a písničkami

Učíme se anglicky s filmy, televizními seriály a písničkami

Protože našim deváťákům už pomalu dýchá na krk střední škola a blíží se čas, kdy roztáhnou křídla a mnozí se budou chtít (patřičně jazykově vybaveni) vydat za hranice naší vlasti, snažíme se i my v rámci hodin angličtiny zajistit, aby se jim v této oblasti vedlo co nejlépe. Uvědomujeme si, že pro výuku cizího jazyka je velmi důležité pravidelně přicházet do kontaktu s jeho mluvenou podobou.

Pokud tuto možnost žáci nemají, samozřejmě kromě běžné školní výuky J, je jedním z nejlepších způsobů, jak se učit angličtinu, sledování filmu či videa v původním znění s titulky (českými, později i anglickými). Jde o jednu z přirozených cest učení – četba, poslech, sledování. Co se z filmů, seriálů či písniček mohou žáci naučit?

Jsou to především fráze každodenního života, konverzační obraty apod., na které v běžných učebnicích moc často nenarazíme. Setkáváme se s obrovským množstvím idiomatických spojení, která opravdu používají skuteční lidé v hovoru. Slyšíme hovorovou angličtinu, která se liší od angličtiny „učebnicové“, čímž je minimalizován šok při kontaktu s rodilým mluvčím. Začínáme příležitostně již od 6. ročníku epizodami výukového seriálu Extra English, z filmů měli žáci možnost zhlédnout např. klasiku v podobě oscarového Olivera Twista režiséra Romana Polanského, dále filmy z dílny Tima Burtona Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory), Ukradené Vánoce (The Nightmare before Christmas) a jiné.

Aktualizováno (Úterý, 23 Květen 2017 06:02)