Důležité

První schůzka s rodiči v tomto školním roce se koná ve čtvrtek 14. září 2017 v 16 hodin, pouze s  výjimkou 2. a a 2.b, kterým schůzka začíná v 15:30 hodin. Třídní učitelé předají informace k rozbíhajícímu se školnímu roku. Jde o schůzku se společným začátkem.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁMInformace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Školní družina Činnost Jak se peče chleba

Jak se peče chleba

V jedné z prodloužených střed jsme vzali družinové děti do městského muzea na workshop – Pečení kváskového chleba pod vedením lektorky Mgr. Renaty Součkové. Paní Renata nám nejdříve vyprávěla co vše je spojené s přípravou a pečením chleba.

Od zasazení semínka obilí, sklizení, pomletí v mlýně, uskladnění, ……… upečení chleba. Více si přečtěte z příspěvku Daniely Pešové ze 3. A.

Pečení chleba

Na velikém dlouhém stole byly misky s různými druhy mouky ( rýžová, pšeničná, žitná, celozrnná, kukuřičná,…) a misky se semínky, které jsme mohli ochutnávat. Semínka byly pražené, solené, namočené ve vodě, mě chutnaly všechny – slunečnice, dýně, sezam,mák i lněné semínko.

Potom jsme konečně šli dělat chleba. Do misky jsem dostala kvásek a vybírala jsem si z misek mouku, kterou tam chci dát. Až bylo těsto hotové dala jsem ho do formičky a nahoře zdobila semínky. Po umytí nádobí a úklidu jsme si zatančili a zazpívali písničku, aby nám chleba vykynul a dobře se upekl. Druhý den nám paní Renata upečený chleba přivezla do školy. Doma jsem se rozdělila s rodiči a všem nám hodně chutnal.Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Květen 2017 07:07)