Důležité

Na pondělky 30. 4.  a 7. 5. 2018 je pro žáky vyhlášeno ředitelské volno (provozní a organizační důvody).

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Školní družina Činnost Noemova Archa

Noemova Archa

Ve středu 19.4.2017 jsme se vydali do Muzea, kde probíhala výstava obrazů výtvarníka Václava Lamra vycházejících z biblických příběhů. Obrazy byly namalovány zvláštní technikou psaní a překrývaní slov. Pro děti byl připraven pohádkový program Noemova archa.

Archa

Když jsme přišli do Muzea, byly tam obrazy a paní nám o nich vyprávěla příběhy. Jeden byl o Adamovi a Evě, o Davidovi a o Noemově arše. Noem byl moc hodný a ostatní lidé zlí. Bůh mu řekl, aby si postavil velkou loď a zachránil se i se svojí rodinou, protože pošle na zem potopu. Loď stavěl 120 let a když ji postavil naložil rodinu a od každého druhu zvířátek jeden pár. Pak Bůh poslal na zem  potopu a ostatní se utopili. Holubice jim ukázala, kde mohou přistát.

Nejdříve jsme si příběh zahráli.Byla jsem paní Noemová a Jirka pan Noe. Děti si vybrali figurky zvířátek a my jsme je po jednom vodili na loď., aby se zachránili. Pak přišla velká povodeň a dobře to dopadlo. Nakonec jsme namalovali velikou loď a na ní jsme nalepili zvířátka pana a paní Noemovi .Přitom jsme se naučili písničku Já mám Kocábku. Ta se nám moc líbila a tak jsme ji zpívali pořád dokola.

Veronika Schwarzkopfová 1. B.


Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Květen 2017 07:09)