Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se od 16 hodin uskuteční rodičovské schůzky a volby zákonných zástupců dětí do školské rady.


Vážení rodiče, chcete zajistit vašemu  dítěti bezstarostný a pohodový nástup do základní školy? Chcete si ujasnit, jaké schopnosti a dovednosti jsou  vhodné před nástupem do školy u dítěte rozvíjet a jak? Více zde...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Biologická olympiáda 2017

Biologická olympiáda 2017

Žáci naší školy se účastnili okresního kola biologické olympiády v Litomyšli.

Biologická olympiáda je jakýmsi pomyslným "vrcholem" biologické práce a talentu našich dětí. Do okresního kola většinou postupují ze školního kola nejlepší řešitelé základní části. Co obsahuje  řešení školního a později okresního kola?

Vstupní test z řady vědních oborů biologie. Žáci odevzdávají připravenou práci, např. pobytová znamení zvířat v přírodě. Následuje laboratorní práce - určování druhů vláken nebo daktyloskopické zkoumání čar na ruce. Na závěr musí soutěžící prokázat znalosti v určování rostlin a živočichů.

Naši školu reprezentovali v okresním kole: Jakub Jan Heřmanský (11. místo) a Jan Škaroupka (17. místo).

Aktualizováno (Středa, 17 Květen 2017 08:09)