Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se od 16 hodin uskuteční rodičovské schůzky a volby zákonných zástupců dětí do školské rady.


Vážení rodiče, chcete zajistit vašemu  dítěti bezstarostný a pohodový nástup do základní školy? Chcete si ujasnit, jaké schopnosti a dovednosti jsou  vhodné před nástupem do školy u dítěte rozvíjet a jak? Více zde...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Úklid, úklid a zase úklid!

Úklid, úklid a zase úklid!

Den Země je "svátek" věnovaný Zemi a je neodmyslitelně spjat s ekologií. V naší škole se každoročně přibližně v tuto dobu koná Ekojarmark, deváťácivšak berou rukavice, pytle na odpad a míří uklízet k rybníku.

Ani letos tomu nebylo jinak. Ráno v 8:30 jsme se sešli mimořádně, místo za školou, v kuchyňce. Venku byla strašná zima. S paní učitelkou Hladíkovou jsme žákům předali rukavice, pytle, tatranky, pití, instrukce, vypili horký čaj a kolem 9 jsme vyrazili všichni k rybníku. Některé žáky je potřeba velmi pochválit. Úkolu, aspoň trochu uklidit přírodu kolem nás, se zhostili na výbornou. Plných pytlů bylo dost a dost, a ne vše se do nich vešlo. Televizi, fólie, igelity nebo sušák na prádlo jsme položili jen vedle. Bylo slyšet, jak někteří žáci nadávají, že lidé zahazují odpadky do volné přírody. Proto pevně doufám, že, až budou chtít žáci zahodit něco na zem, vzpomenou si, jak se jim to při úklidu nelíbilo a hodí to do odpadkového koše.

Aktualizováno (Čtvrtek, 27 Duben 2017 07:47)