Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se od 16 hodin uskuteční rodičovské schůzky a volby zákonných zástupců dětí do školské rady.


Vážení rodiče, chcete zajistit vašemu  dítěti bezstarostný a pohodový nástup do základní školy? Chcete si ujasnit, jaké schopnosti a dovednosti jsou  vhodné před nástupem do školy u dítěte rozvíjet a jak? Více zde...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Co se dozvíme z obalu....?

Co se dozvíme z obalu....?

Každoroční aktivitu ke Dni Země jsme letos s osmáky pojali trochu netradičně. Jakožto lidské bytosti jsme nedílnou součástí naší planety (a snad ještě dlouho budeme), proto jsme se rozhodli zaměřit na podstatnou složku naší existence, kterou je příjem potravy a její kvalita. Zajímalo nás především to, co jíme, čím se živíme. Celý projekt měl dvě části. Nejprve jsme se vypravili do místního hypermarketu Albert. Prvním úkolem bylo prozkoumání tří potravin dle vlastního výběru. V hledáčku  byly především informace dostupné na obalu, jako je složení, místo původu, výživové údaje a další. Dále jsme zkoumali výskyt 4 poměrně rozšířených "éček" ve vybraných potravinách. V druhé části projektu jsme analyzovali zjištěné informace a řekli si něco víc o tzv. přídatných látkách, jež jsou běžnou součástí většiny potravin. Závěrem se žáci pokusili o návrh etikety vlastního výrobku a dlužno říct, že některé nápady byly skutečně originální. Schválně zkuste hádat, na co se lze těšit například pod názvy Kuřbuřt, Špekajdy, Delfíní ocásky či Bublina   :-)

Aktualizováno (Čtvrtek, 27 Duben 2017 07:47)