Důležité

Na pondělky 30. 4.  a 7. 5. 2018 je pro žáky vyhlášeno ředitelské volno (provozní a organizační důvody).

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Akce školy Den Země

Den Země

Den Země – 20.4.2017. Páté třídy naší školy byly na vycházce ve Vodárenském lese a v Parku patriotů. Jak se jim tam líbilo a jakou soutěž absolvovali, se dozvíte v následujících článcích.

Den Země

Na Den Země to bylo dobrý. Pobavy jsem se a hodně jsem se prošel. Dozvěděl jsem se, že káně hnízdí úplně nahoře na stromě. Taky jsme našli kešku: Matěj Korec, Honzík, Denis, Lukáš a já. Byli jsme v parku Patriotů a taky ve Vodárenském lese. Na konci naučné stezky byla kačena s kačerem. Ten potůček, co tam teče, se jmenuje Ostrý potok, to jsem vůbec nevěděl. Paní učitelky to vymyslely dobře.

 Josef Beneš 5.a


Školní výlet

Na den země jsme šli do vodárenského lesa. Celkem jsme zde obešli osm stanovišť a na všech stanovištích byla tabule na které bylo popsané určité místo např. co zde žije za živočichy. Ještě předtím jsme ale šli do parku patriotů kde máme keř. Dostali jsme úkol náš keř najít. Ale nikdo nevěděl jak vypadá a tak jsme ho nenašli. Mně se na výletu nejvíc líbilo, jak jsme přelézali přes spadlé stromy. Do školy jsme na oběd úplně promrzlí a já jsem skoro neudržela ani příbor. Potom jsme šli všichni domů a tím náš výlet skončil.

 Anežka Jurková 5.a


DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 šla 5. A a 5. B do Vodárenského lesa a do parku Patriotů. Ráno v 8:45 jsme se sešli před školou. Některé děti na nás čekali na stationu.

Když jsme tam došli, dostali jsme první úkol. Měli jsme si vyndat papírky a začít psát slova, která začínají na zadané písmeno. Pomalu jsme vyšli do parku Patriotů. V parku jsme vyšli na nejvyšší bod Svitav, který je 453 m. n. m. Potom jsme pokračovali do Vodárenského lesa. Byly tam naučné tabule. Paní učitelky nám dávaly různé otázky, aby se dozvěděly, že jsme je doopravdy četli. Opodál byly velké klády, které se dětem opravdu zalíbily. Potom jsme měli malou přestávku, po které jsme pokračovali k dalším tabulím. Tam jsme měli přiřadit ptáčky do správné budky nebo si přečíst pověst o vodníkovi. Kluci si vzpomněli, že kousek od toho místa je „keška“ a vydali se ji hledat. Našli jsme ji!  Pak jsme se se třídou vrátili zpátky do školy.

Byl to dobrý výlet, moc jsem si ho užil.

Lukáš Kembitzký 5.a


Dne 20.4. jsme šli se třídou do Vodárenského lesa a parku Patriotu.Jak jsme odcházeli od školy tak jsme nejdříve na stadion protože tam čekali někteří žáci.Jak jsme tam přišli tak jsme si měli vytáhnout z batůžku papírek s propiskou a na papírku jsme měli napsané písmeno.Potom jsme šli do parku Patriotů a tam nám paní učitelka řekla at zkusíme najít keř jménem Kalina.Potom jsme šli dál a dál až jsme došli do Vodárenského lesa a hned na začátku byla cedule,a u každé cedule byla chvilku přestávka.U 7 nebo 8 zastávky jsme se vyfotili s Hastrmanem ze dřeva.A u 10 zastávky byla skládačka se žábou a vedle té skládačky bylo jak se vylíhne žába.A nakonec jsme šli do školy mně se teda ve vodárenském lese moc líbilo i když byla velká zima.

Veronika Lovska 5.a


Den Země a naše vycházka

 Dne 20.4. jsme se společně s naší třídou 5. A (a také i s 5. B) vydali na procházku do Vodárenského lesa a parku Patriotů.Naše cesta začínala u školy, někteří se přidávali postupně podle toho, kde bydlí, a u stadionu jsem se zařadil i já. U restaurace Pod Hodinami jsme už byli všichni a tak jsme mohli vyrazit. Z domu jsme si každý vzali kartičku s písmenem, které jsme si předtím ve škole vylosovali. Já jsem měl písmeno C, tak jsem musel na ni napsat vše, co na toto písmeno během vycházky uvidím ( cyklostezka, cigareta, cesta,…).Všichni jsme hledali věci na různá písmena.Vystoupili jsme také na nejvyšší bod Svitav- kopec Patriotů ( 453m.n.m.), dále jsme šli směr Vodárenský les- na 1. stanovišti byla mapa areálu, na 2. živočichové, kteří se zde vyskytují, na 3. pozorovatelna, na 4.stromová patra, na 5. ptáci, na 6. pověst a na 7. rostliny. Také jsme šli s klukama hledat kešku, našli jsme ji! Sice jsem byl trochu špinavý ( teda trochu víc), ale bylo to super. Šli jsme zpátky do školy na oběd a pak jsem šel domů, sice umazaný, ale velmi spokojený.

 Jan Ducháček 5.a


Den Země

20.4.2017

Výlet do Vodárenského lesa 20.dubna v 8.50h jsem se vydali do Vodárenského lesa.Přišli jsme na stadion a paní učitelka nám odstartovala hru.Hra byla o tom,že jsme měli papír a na něj jsme měli napsat co jsme viděli na dané písmeno.Došli jsme do parku Patriotů.Tam jsme se podívali a šli jsme do Vodárenského lesa. Ve Vodárenském lese jsme se zastavovali u tabulí,které tam byly.Nejvíce se mi líbila dřevěná vyřezaná socha.Byl to vodník. Viděli jsme také mnoho vodáren a v jedné bylo skleněné okno a bylo vidět dolů na hladinu. Šli jsme dál a vyšli jsme z Vodárenského lesa. Mířili jsme ke stadionu a tam si od nás paní učitelka vybrala zadanou práci.Přišli jsme ke škole. Výlet se mi moc líbil

 Sajler AdamAktualizováno (Čtvrtek, 04 Květen 2017 07:30)