Home Aktivity školy Parlament Parlamentní hlasatel

Parlamentní hlasatel

Celé naše jednání jsme věnovali jednomu, pro nás velmi ožehavému, tématu. Není tím nic jiného než pořádek, spíše nepořádek kolem nás.

Nejdříve jsme hovořili o všem, co nás čeká na Den Země. Rádi bychom pomohli tam, kde bude naše pomoc vidět. Trochu starostí nám ale dělá počasí, které je letos opravdu aprílové. Nechali jsme se inspirovat celospolečenskou akcí "Uklidíme Česko" a rozhodli jsme se, že naši deváťáci uklidí kolem Rosny. My další zaměříme své aktivity na okolí školy.

Další bod jednání začala paní ředitelka. Vysvětlila našim zástupcům, proč se bude areál školy o víkendu uzavírat. Máme v něm umístěny odpadkové koše, které ale zůstávají poloprázdné, zatímco odpadky se povalují všude možně. Dále jsou v areálu umístěny cedule s provozním řádem. Ten však mnozí návštěvníci nedodržují a ještě opakovaně strhávají. Kouření je v areálu zakázáno, několik jedinců si sem chodí "provětrat" plíce ne sportem, ale právě cigaretami. Asi neumějí číst a nerozumí symbolům. Už se nám nechce chodit v pondělí ráno do školy a procházet kolem nepořádku, který zde zanechali víkendoví návštěvníci. Bohužel ti slušní návštěvníci / maminky s malými dětmi / a kluci, kteří zde pravidelně hrají fotbal, teď doplatí na chování těch starších. Na závěr jsme si položili otázku, kdo to bude uklízet. Návrhů zaznělo několik, ale otázka zůstala bez konkrétní odpovědi.


Aktualizováno (Pondělí, 24 Duben 2017 08:06)