Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Parlament Parlamentní hlasatel

Parlamentní hlasatel

V plné sestavě jsme nebyli, chybělo 6 členů, jedna třída neměla dokonce žádného zástupce.

Tradiční začátek byl věnován kontrole pořádku ve třídách. Třídy byly po vyučování uklizené. Služby však zapomínají na prachovky a koše s papírem. Zkusili jsme jednu prachovku protřepat a nestačili byste se divit, kolik křídy/dost nepříjemné na vdechnutí/ v ní bylo. Stejně tak vzít do ruky koš a odejít s ním před jídelnu snad není tak velký problém. Do třídy ho potom vrátí pan školník.

Dalším bodem programu byly automaty a vyhláška MŠMT o nich ve školách. Paní ředitelka nás seznámila s jedním možným řešením, o kterém ale budeme diskutovat až na příštím jednání.

Vrátili jsme se k tématu, které jsme nestihli minule probrat. Co nám vadí? Shodli jsme se na tom, že nejvíce nám vadí vulgarismy, které někteří používají. Většinou se objevují ve slovníku chlapců. Občas takové slovíčko vypadne z úst i některé dívky, ale to je často jen úleva, když se jim něco nepodaří. Když jsme diskutovali o tom, proč tak kluci mluví, zaslechli jsme, že někteří chtějí být zajímaví, jiní se brání nadávkám ostatním stejným způsobem, někteří si vyslechnou taková slova doma, další jimi odbudou dotěrné.

Přemýšleli jsme, jak se nenechat do takové debaty vtáhnout. Napadlo nás dotyčného ignorovat, upozornit ho, ať toho nechá, nebo ho odbýt s tím, že mě se ty jeho řeči netýkají. Uvidíme, co vymyslíme příště.

Aktualizováno (Úterý, 06 Prosinec 2016 11:00)