Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home Aktivity školy Parlament Jak bych se zachoval já

Jak bych se zachoval já

Na posledním jednání nám chyběli jen tři zástupci.

Než jsme mohli přistoupit ke kontrole uloženého úkolu, hovořili jsme chvíli o tom, jestli je problém si na chodbě rozsvítit, abychom se ve škole nemuseli bát. Někteří se vymlouvají, že potřebují doprovod do šatny, protože na chodbě v suterénu je tma. S tím souvisí i další problém. Tím je  postávání rodičů na chodbě a chození do školy. Byli požádáni, aby na své děti čekali ve vestibulu, ale bohužel někteří nerespektují ani tyto žádosti. Přitom víme, jak je zabezpečení škol v současné době kontrolováno.

Poté jsme přistoupili ke kontrole našeho úkolu. Otázka zněla: Co bys jako rodič udělal, kdybys měl potrestat své dítě?  Odpovědi byly velmi zajímavé. Nejčastěji se opakovalo:  zákaz PC, zrušení nějaké "výhody", výhrůžky, uložení nějaké nepříjemné práce. Všichni se shodli na tom, že by nejdříve posoudili způsob provinění.

Dále se zástupci rozhovořili o tom, kdy je nejvhodnější doba k tomu, aby bylo dítě vedeno ke správným návykům a k poslušnosti. Jestli náhodou ve věku žáka základní školy už není pozdě. Při debatě došli k závěru, že by dítě mělo být vychováváno k tomu, aby poslechlo, do čtyř let. Jako nejvhodnější metody jmenovali: různá síla hlasu, různá podoba jména, sladkosti, zlobím se - odejdi, plácnutí na zadek, pláč rodiče nebo výzva - pojď uděláme to spolu.

Příště zhodnotíme zase pořádek ve třídách.

Aktualizováno (Úterý, 03 Březen 2015 11:28)