Důležité

Na pondělky 30. 4.  a 7. 5. 2018 je pro žáky vyhlášeno ředitelské volno (provozní a organizační důvody).

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Adaptační program v 1.A

V prvním lednovém týdnu se děti z 1.a zúčastnily zajímavého programu, který pro ně připravily pracovnice z PPP Ústí nad Orlicí. Jeho cílem bylo zjistit, jak se zformoval  třídní kolektiv po prvních čtyřech měsících školní docházky.

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:54)

Celý článek...

 

Přehlídka firem a středních škol

Pozvánka pro rodiče osmáků a deváťáků - zajděte se seznámit s regionálními firmami a středními školami, které studenty pro práci v dnes žádaných oborech připravují!

Přehlídka se koná v úterý 16. ledna 2018 ve Fabrice ve Svitavách od 8 do 17 hodin. Více na našem facebooku.

Aktualizováno (Pátek, 12 Leden 2018 10:49)

 

Prohlídka historické budovy

V sobotu 13. ledna 2018 můžete projít prostory základní školy na Riegrově ulici. Budova vznikla na konci 19. století jako sirotčinec a chudobinec. Projdeme školní prostory od sklepa po půdu, dozvíte se, jak vypadaly původně místnosti, ve kterých jsou dnes moderně vybavené učebny. Přečteme si příběh žáků školy, který se mohl odehrávat v budově bývalého sirotčince.

Vzhledem k omezeným prostorám a kapacitě je třeba se objednat do 10. ledna na emailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:37)

 

Valentýnský taneční večer 2018

Letošní Valentýnský taneční večer proběhne v pondělí 12. února 2018 od 18.00 do 21.30 hod. ve Fabrice Svitavy.

Večer je určen žákům školy od 6. ročníku do 9. ročníku, rodinným příslušníkům, pozvaným žákům z jiných škol, bývalým žákům a rodičům. Taneční mistři povedou výuku tanců a společenské výchovy.

Cena vstupenky je 60,- Kč. Vstupenku lze zakoupit ve škole u p. Richtra.

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:35)

 

Cukráři ve školní družině

O tom, že cukroví lze udělat i jinak než upéct v troubě, jsme se ve školní družině přesvědčili poslední prodlouženou středu před Vánocemi. Kakao, cukr, oříšky, kokos nebo třeba čokoláda

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:41)

Celý článek...

 

Družina v Muzeu

Každoročně navštěvujeme se školní družinou v adventním čase svitavské Muzeum, kde si v krásné atmosféře můžeme připomenou některé vánoční zvyky a tradice.

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:40)

Celý článek...

 

Vycházka ke studánce

Jako každý rok, tak i letos  jsme se vydali se školní družinou zamknout studánku ,aby byla chráněna před zimou,do lesa nedaleko Schindlerova Háje.

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:40)

Celý článek...

 

Školní družina v CineStaru

Rok se s rokem sešel a děti ze školní družiny se v rámci prodloužené středy opět vypravily na tolik očekávaný výlet do kina CineStar v Hradci Králové, kde shlédly 3D film Příšerákovi.

Aktualizováno (Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:41)

Celý článek...

 

Stalo se to minulý týden

Stalo se to minulý týden( vlastně měsíc, nyní už i minulý rok). Ptáte se co? Přece školní kolo Olympiády v českém jazyce. Tradičně se ho účastní vybraní žáci 8. a 9. ročníku, aby si ověřili, jak ovládají svůj mateřský jazyk. Letos si zadání školního kola vyzkoušelo celkem 17 žáků. Úkoly nebyly nejtěžší, problémem však bylo správně pochopit jejich zadání.

Aktualizováno (Pondělí, 08 Leden 2018 11:56)

Celý článek...

 

Vánoční atmosféra ve třídách

Vánoční atmosféra na konci roku dýchala ze všech tříd a prostor školy. Žáci se usilovně snažili, aby výzdoba v jejich třídách byla právě ta nejhezčí, nejvánočnější, nejoriginálnější. A skutečně se jim to podařilo.

Aktualizováno (Pondělí, 08 Leden 2018 11:56)

Celý článek...

 

Už klepou na dveře ...

Jen pár dní a už tady budou. Ano, řeč je o Vánocích, na které se všichni těšíme. Čeká na nás spousta dobrot, nové pohádky, vůně vánočního stromečku a pod ním dárečky a v neposlední řadě budeme spolu s těmi nejbližšími.

Aktualizováno (Čtvrtek, 21 Prosinec 2017 14:59)

Celý článek...

 

Soutěž praktických dovedností

Opět po roce se naši dva nejlepší žáci z 8. a 9. třídy zúčastnili okresního kola „Soutěže praktických dovedností žáků základních škol“, které proběhlo ve Středním odborném učilišti Svitavy.

Aktualizováno (Pondělí, 18 Prosinec 2017 15:41)

Celý článek...