Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

PF 2021

I kdybychom si popřáli jen zdraví a ať se život vrátí do normálních kolejí, bude to letos znamenat mnohem víc než v letech minulých.

Přejeme tedy příjemné vánoční svátky, pevné zdraví a "obyčejné" dny v roce 2021.

Aktualizováno (Úterý, 22 Prosinec 2020 06:23)

Celý článek...

 

Badatelsky orientovaná výuka přírodopisu

Žáci šestého  ročníku si při dvouhodinové výuce botaniky vyzkoušeli badatelsky orientovanou výuku zaměřenou nejen na rozvoj znalostí, dovedností a postojů, ale i na aktivní a relativně samostatné poznávání a objevování.

Aktualizováno (Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 15:08)

Celý článek...

 

Jsme součástí nekonečného vesmíru

Konečně jsme se dočkali! Začali jsme se v Přírodovědě učit o vesmíru, hvězdách, Slunci naší planetě Zemi a všem dalším, co s tímto tématem souvisí.

Aktualizováno (Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 13:17)

Celý článek...

 

Tělesná výchova v době covidové

Tak právě tento předmět se v této době vyučuje úplně jinak, než jak jsme byli zvyklí. Místo sportovních aktivit v tělocvičně chodí žáci na čerstvý vzduch do přírody.

Aktualizováno (Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 13:15)

Celý článek...

 

Školou chodil Mikuláš

Přestože všichni prožíváme složité období a škola neběží v běžném vyučovacím režimu, Mikuláš s čerty a andělem s rouškou na tvářích se nenechali odradit. Navštívili naše nejmenší žáčky přímo ve třídách.

Aktualizováno (Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 13:12)

Celý článek...

 

Konečně se i druhý stupeň dočkal...

Z distanční výuky jsme se konečně vrátili zpátky do školy. Hurááá.

Aktualizováno (Úterý, 08 Prosinec 2020 10:28)

Celý článek...

 

Máme náskok ...

My, prvňáci  už 3. týden pilně pracujeme ve škole a máme se čím pochlubit!

Aktualizováno (Úterý, 08 Prosinec 2020 10:22)

Celý článek...

 

Prvňáci, hurá ven!

Pohyb na zdravém vzduchu je prospěšný pro všechny děti a tělocvik prvňáčků byl tentokrát poněkud netradiční. Hned u školy jsme nasadili poměrně "ostré" tempo a během chvilky jsme už prozkoumávali  park Patriotů.

Aktualizováno (Úterý, 08 Prosinec 2020 10:24)

Celý článek...

 

Hledáme nové kolegy/kolegyně

Víte o někom, kdo hledá místo ve školství a rád by pracoval s dětmi? Pak možná pro něj je určená nabídka volných pracovních míst u nás.

Aktualizováno (Pátek, 04 Prosinec 2020 21:38)

Celý článek...

 

Hurá, zpět do lavic!

Tak jsme se konečně dočkali. Snad už se nic nezmění a opět se potkáme alespoň ve třídě. Další náročné období pomalu utíká do neznáma. Žáci  ho zvládly bravurně.

Aktualizováno (Pátek, 04 Prosinec 2020 21:30)

Celý článek...

 

Bádáme, vyvozujeme...

V době distanční výuky není zrovna nejlehčí něco vysvětlovat, vyvozovat, zpestřovat výuku matematiky. Stavebnice a pomůcky nám "spí" ve škole a tak nám nezbývá nic, než dumat, přemýšlet a dívat se kolem sebe, kde hledat názorné pomůcky, jak udělat tu a tam aspoň něco zábavnější, ideálně mimo dosah počítače.

Aktualizováno (Středa, 25 Listopad 2020 11:00)

Celý článek...

 

Další vítězství

Ani uzavření škol a distanční výuka nám – novinářům z Riegrovky -  nezkomplikovala práci. Měli jsme o čem psát, o čem přemýšlet. Co nám však chybělo, byl osobní kontakt, vzájemná komunikace, výměna názorů. I přesto jsme v započaté práci pokračovali. Posunutý termín uzávěrky soutěže nám přišel vhod. Stihli jsme dokončit požadované množství čísel.  Oba tituly jsme přihlásili do krajského kola.  Teď už nám zbývalo jen čekat. Uspějeme? Bude to pro nás další pomyslná „bedna“ ?

Aktualizováno (Středa, 25 Listopad 2020 10:59)

Celý článek...