Home

Rodičovské schůzky

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

Aktualizováno (Pátek, 21 Prosinec 2018 13:03)

Celý článek...

 

Bubnování v kruhu

V první polovině listopadu se děti z 1. stupně zúčastnily zajímavé akce s názvem Bubování v kruhu pod vedením holandského lektora Etiena van Sase.

Aktualizováno (Úterý, 20 Listopad 2018 08:05)

Celý článek...

 

Parlamentní hlasatel

Několik nás chybělo, ale to nevadilo, protože téma jednání bylo zajímavé a zastavit nás muselo až zvonění.

Aktualizováno (Úterý, 20 Listopad 2018 08:05)

Celý článek...

 

Vitamíny na všechny způsoby ...

Zelenina, ovoce a pokrmy z nich připravené mají nezastupitelnou roli v naší výživě. Naše škola už několik let  "jede"  v projektu "Ovoce do škol" a jednou z doprovodných akcí je i tzv.

Aktualizováno (Čtvrtek, 29 Listopad 2018 10:19)

Celý článek...

 

Adventní výstava a Den otevřených dveří

Zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří a Adventní výstavu s vánočními trhy. Prohlédnout školu si můžete 4.12.2018 v době mezi 8. a 16. hodinou. Adventní výstava s vánočními trhy a doprovodným programem se koná v tělocvičně školy a je přístupna veřejnosti od 16 do 17:30 hodin. Pro mateřské školy je výstava přístupná 5.12.2017. Těšíme se na vaši návštěvu.

Aktualizováno (Úterý, 20 Listopad 2018 07:51)

Celý článek...

 

„Výlet do středověku“

Přestože máme listopad v plném proudu, dovolte nám ohlédnout se ještě za říjnem.  19. dne uplynulého měsíce jsme se s našimi sedmáky vydali vlakem do věnného města Poličky. Čekalo na nás dopoledne v místním muzeu a procházka po městských hradbách. Počasí nám příliš nepřálo, po krásném babím létu nás zastihla hustá mlha. Nijak nám to ale nevadilo. Výhledu na město jsme si neužili, avšak hradbám to dodávalo jisté kouzlo.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:11)

Celý článek...

 

Na Riegrovce po letech

Na svá školní léta přišli zavzpomínat někdejší absolventi Riegrovky. Před nedávnem (čas hrozně letí a padesát let uteklo jako voda) odložili školní aktovky a teď se scházejí u dveří školy podívat se, co se tady za tu "chvilku" změnilo.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:07)

Celý článek...

 

Třídenní výlet školní družiny

Náš první Třídenní výlet školní družiny se společností Stan se konal v roce 2006 v Březové u Třebíče. Společnost vlastnila v tu dobu pouze tento areál, časem se rozrostla a teď má středisek již pět. Začínali jsme s dětmi v Březové, poté se podívali do Jeseníků do střediska Relaxa i Orientka a v letošním roce jsme se vydali zpět do Březové.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:12)

Celý článek...

 

Hry a opékání u Rosničky

Prázdniny utekly jako voda a s nimi i dny plné sluníčka. Začal nový školní rok a s ním i větší akce, které se konají již tradičně v rámci prodloužených střed. První prodloužená středa se uskutečnila 3.10.u rybníka Rosnička.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:12)

Celý článek...

 

Volšové ruce

V pátek 2. listopadu se vydává 2. B. místo vyučování do muzea. Nejdeme sem poprvé a tak dobře víme, že o lenošení nebude řeč.

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Listopad 2018 13:04)

Celý článek...

 

Geologie nemusí být nuda

Geologické výpravy na zajímavé lokality v České republice, pořádám mnoho let.  Když se řekne geologie, většina z nás si předtaví neživé "šutry nebo kameny" kolem nás. Ovšem téměř vždy se stane, že účastníci těchto výprav propadnou "horečce" hledání různě zbarvených minerálů.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 10:46)

Celý článek...

 

Děláme si radost, ale zároveň pomáháme

Záložku do knihy, učebnice potřebují všichni. Když jsou navíc s hezkými obrázky zvířat a citáty, koupí si je každý rád. Udělá si radost sám sobě, ale v tomto případě ještě pomůže nemocným dětem. I letos nám Fond Sidus nabídl předměty, o které mají děti zájem, líbí se jim, pomáhají jim při orientaci v učebnici, prostě dokáží udělat radost. 

Aktualizováno (Pondělí, 05 Listopad 2018 11:14)

Celý článek...