Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Partnerství školy v projektu I-KAP II

Naše škola se podruhé stala partnerem projektu I-KAP II (implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje, který realizují svitavské střední školy: Střední zdravotnická škola Svitavy, Purkyňova 256, Střední odborné učiliště Svitavy a Gymnázium, obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy. Praktické a užitečné aktivity pro naše žáky rádi využijeme v rámci tematických projektových dnů, kroužků zaměřených na polytechniku a přírodní vědy, pedagogové budou mít možnost se oborově vzdělávat a získávat nové zkušenosti ze vzájemné spolupráce.

Aktualizováno (Úterý, 29 Červen 2021 10:15)

Celý článek...

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Dopis do minulosti

O historii českých zemí  jsme se v dějepisných hodinách vlastivědy dozvěděli mnoho informací a zajímavostí. Putovali jsme těmi nejdůležitějšími událostmi od pravěku přes středověk a novověk až po současnost.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Květen 2021 07:21)

Celý článek...

 

Zeptej se sám sebe: jaký/á jsem?

„Sebepojetí  je souhrn názorů na sebe sama, na své místo ve světě, a v tomto smyslu je souhrnem pocitů, jimiž prožíváme spokojenost nebo nespokojenost se sebou samým.”

A protože naše emoce a pocity jednoznačně významně ovlivňují i naši schopnost něčemu se učit, diskutovali  jsme na toto téma v hodinách Světa učení.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Květen 2021 07:18)

Celý článek...

 

Školní kuchyně už nezeje prázdnotou

Už jsme ani nedoufali, že si v rámci Světa práce zkusíme uvařit nějakou dobrotu v naší krásné školní kuchyni. Během distanční výuky jsme dostali pár teoretických úkolů na téma zdravé vaření, ale vyzkoušet si něco skutečného uvařit, upéct a potom i s chutí sníst, tomu se nic nevyrovná.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Květen 2021 07:17)

Celý článek...

 

Volby do školské rady

Vyhlašujeme volby do školské rady za zákonné zástupce žáků a za pedagogické pracovníky na období 2021 - 2023. Termín voleb je stanoven na 15. 6. 2021 od 8.00 do 20.00 hodin, proběhnou tentokrát elektronickou formou v systému EduPage.

Aktualizováno (Středa, 12 Květen 2021 07:41)

Celý článek...

 

Všem maminkám

A je tu opět krásné téma - MAMINKA. Dárečky jsme vyrobili, tak teď už "JEN" básnička.

Aktualizováno (Středa, 12 Květen 2021 07:52)

Celý článek...

 

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od šk. roku 2021/2022

K  zápisu do první třídy přišlo celkem 38 dětí, z toho 9 požádalo o odklad povinné školní docházky. Všichni, kteří podali žádost, jsou přijati.

Aktualizováno (Středa, 28 Duben 2021 15:48)

Celý článek...

 

Co nám dává domácí škola

Učení doma? Kdo by si to dřív uměl představit? Ale je to tak a my na tom nemůžeme vůbec nic změnit. Co ale změnit můžeme, je náš přístup a hledání nových způsobů, jak výuku doma zpestřit.

Aktualizováno (Čtvrtek, 06 Květen 2021 10:13)

Celý článek...

 

Škola skoro naživo - živý stream

Vážení rodiče,

vzhledem k epidemiologickým opatřením není možné, aby proběhl klasický den otevřených dveří. Proto jsme se rozhodli, že využijeme moderních technologií a umu pracovníků SKS Svitavy a přidáme se k dni otevřených dveří formou živého streamu – nebo chcete-li živého vysílání. Ve čtvrtek 8. 4. 2021 v 18 hodin se uskuteční živé vysílání o naší škole. Bude se jednat o přímý přenos, takže pokud budete mít jakékoliv dotazy týkající se Riegrovky, budete se moci zeptat i přímo během vysílání. Přenos můžete sledovat na YouTube kanále SKS Svitavy.


 

Rezervace termínů pro zápis spuštěna

Rezervační systém pro osobní podání žádosti o přijetí do 1. ročníku ZŠ v termínu od 12. do 26. 4. 2021 je již spuštěn. Prosíme, abyste v případě, že zarezervovaný termín nevyužijete, v systému danou schůzku zrušili. Lze to provést nejpozději 1 den předem. Vyplnění online žádosti o přijetí bude možné až od 12. 4. 2021, tj. v termínu zápisu. Odkaz na rezervaci zde.

Aktualizováno (Pondělí, 29 Březen 2021 08:14)

 

Krizové opatření vlády do 11. 4. 2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. 3. 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. 2. 2021, kterým se omezuje provoz škol a školských zařízení. Do 11. 4. 2021 se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.