Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se od 16 hodin uskuteční rodičovské schůzky a volby zákonných zástupců dětí do školské rady.


Vážení rodiče, chcete zajistit vašemu  dítěti bezstarostný a pohodový nástup do základní školy? Chcete si ujasnit, jaké schopnosti a dovednosti jsou  vhodné před nástupem do školy u dítěte rozvíjet a jak? Více zde...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Podzimní sběr papíru

Ve dnech 9. až 12. října 2017 proběhl sběrový týden. Celkem žáci a rodiče odevzdali 13 tun starého papíru.

Aktualizováno (Pondělí, 23 Říjen 2017 09:34)

Celý článek...

 

Exkurze žáků 4.b do továrny Ravensburger

Ve středu minulého týdne čekal žáky 4.b náročný den. Již v 7:20 stáli všichni nastoupeni před školou a společně jsme vyrazili na vlak, který nás odvezl do nedaleké Poličky na exkurzi do továrny Ravensburger.

Aktualizováno (Pondělí, 23 Říjen 2017 09:32)

Celý článek...

 

Divadelní představení

V pondělí 16.10. byli žáci II.A na divadelním představení Ahoj světe. Zhudebněné texty Jiřího Žáčka byly moc pěkné. Jak se to dětem líbilo, si můžete přečíst v následujících příspěvcích.

Aktualizováno (Pondělí, 23 Říjen 2017 09:29)

Celý článek...

 

Podzim ve školní družině

Na stromech žloutne listí a příroda se pomalu ukládá k zimnímu spánku. Přestože nám letošní podzim moc pěkného počasí nepřinesl, některé dny jsme si ho mohli užít i při pobytu na čerstvém vzduchu.

Aktualizováno (Pondělí, 30 Říjen 2017 11:03)

Celý článek...

 

Zdraví dětem

V pondělí 9. října za námi do školy přijela sympatická lektorka Mgr. Kristýna Kubátová z projektu Zdraví dětem, aby žáky seznámila se zdravým životním stylem a životosprávou.

Aktualizováno (Úterý, 17 Říjen 2017 13:34)

Celý článek...

 

Boj s listím

Že se dá pracovní výchova vést i na čerstvém vzduchu, se přesvědčili žáci 6. tříd. Máme podzim v plném proudu a stromy se rozhodly shodit své pestrobarevné listy. Každoročně tak žáci naší školy (většinou s chutí) popadnou hrábě a košťata a zvelebují areál školy. Králem všeho náčiní je ale kolečko, přestože se s ním člověk nejvíc nadře.

Aktualizováno (Úterý, 17 Říjen 2017 13:40)

Celý článek...

 

Na vycházce u Dolního rybníka

Při podzimních vycházkách se školní družinou jsme se několikrát zatoulali k Dolnímu rybníku. Vždy  jsme nakrmili svými svačinkami ptactvo, které za námi připlouvalo ke břehu zdejšího rybníka, ale také  se dozvěděli mnoho užitečných věcí.

Aktualizováno (Pondělí, 30 Říjen 2017 11:03)

Celý článek...

 

Učíme se venku

Krásný podzimní den vylákal děti z 1.A a z 1.B ze školních lavic ven. V rámci výuky Prvouky jsme se vydali do nedalekého parku Jana Palacha objevovat krásy podzimní přírody.

Aktualizováno (Pondělí, 23 Říjen 2017 09:24)

Celý článek...

 

Hurá do divadla!

Podzim je v plném proudu a třeťáci vyměnili venkovní sportoviště za teplíčko v divadle.

Aktualizováno (Úterý, 17 Říjen 2017 13:40)

Celý článek...

 

Sušenky, kam se podíváš…

Děvčata z osmé třídy se popasovala s prvním vařením, respektive s pečením v rámci pracovní výchovy. Původně byla tou vyvolenou bábovka, ale jak už to tak někdy bývá: tu hodina odpadne, támhle další a musí se improvizovat, protože se nevezme forma na pečení. Možností číslo dvě tedy byly ohromně nezdravé čokoládové sušenky, které nakonec měly jistě větší úspěch, než by měla ona bábovka.

Aktualizováno (Úterý, 17 Říjen 2017 13:39)

Celý článek...