Důležité

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Recitační soutěž

Ve středu 11.3. se uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže. Ve 3. kategorii žáků 6. a 7. tříd suverénně zvítězil Štěpán Pelz a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:51)

 

Valentýnský ples

Dne 15. února 2010 naše škola pořádala ve Fabrice již tradiční Valentýnský ples. Po důkladné přípravě vizáže jsme se všichni sešli v sále okolo 18. hodiny. Na parket nastoupili naši lektoři, aby nás naučili základní kroky tří tanců.

Aktualizováno (Středa, 17 Březen 2010 12:18)

Celý článek...

 

Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů

Ve dnech 2. a 3. března navštívili žáci 7.A a 7.B dějepisnou výstavu v Městském muzeu a galerii v Poličce s názvem „Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů“. Sraz byl oba dva dny v 7:00 hod. na vlakovém nádraží, neboť již od 8:00 hod. jsme měli domluvenu prohlídku.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:52)

Celý článek...

 

Návštěva Policie ČR v 9. ročnících

V rámci prevence kriminality navštívila Policie ČR i naše deváťáky. Ti se pak mohli z úst těch nejpovolanějších dozvědět, jaká je jejich trestní odpovědnost, co jsou to přestupky, co je čeká, když se něčeho dopustí atd. Nezbývá než popřát, aby další setkání s policií byla jen v tomto přátelském duchu!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:53)

 

Návštěva muzea esperanta a čajovny ve Svitavách

Źáci devátého ročníku navštívili Muzeum esperanta ve Svitavách s velmi pěkným výkladem o historii esperanta, seznámili jsme se s činností muzea, ukázkami vystavených materiálů a samotným jazykem. Po prohlídce se nás ujal p. Novotný, provozovatel čajovny s rozsáhlým výkladem o čaji, jeho přípravě a účincích na lidský organizmus. Při ochutnávce bylo vidět, že žáci nejsou zvyklí pít "přírodní" čaj  neslazený cukrem a přichucený citronem.

 

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:01)

Celý článek...

 

Mladí florbalisté nezklamali

Ve čtvrek 4. března 2010 proběhlo oblastí kolo florbalového turnaje základní škola Svitavské oblasti pořádané pod záštitou DDM Svitavy ve sportovní hale Střelnice Svitavy. Mladí florbalisté z V. a IV. ročníku  začínali prvním zápasem turnaje se IV. ZŠ Svitavy. Porážka ,nás vyhecovala k vítěznému výkonu nad žáky z Opatova . V semifinále jsme se střetli z žáky ZŠ Felberova Svitavy.

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:03)

Celý článek...

 

Zájezd do divadla

V každém školním roce jezdíme dvakrát do Městského divadla v Brně, kde zhlédneme na jeho hudební scéně vždy kvalitní divadelní představení. V letošním školním roce se podzimní zájezd neuskutečnil kvůli chřipkové epidemii. Ale ve čtvrtek 4. března jsme se vypravili na muzikál Hello, Dolly!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:54)

Celý článek...

 

Karneval školní družiny

„ A hlavní cenu – plyšového psa – vyhrává zelený los číslo ……“
„ Gratulujeme!“
„ Teď ještě několik čísel, která vyhrávají alespoň malou drobnost, kterou si po skončení karnevalu můžete vyzvednout ve vestibulu u stánku s tombolou.“

„ Děkuji za pozornost a přeji všem krásný zbytek dne.“

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 10:55)

Celý článek...

 

Recitační soutěž

18.února se uskutečnilo oblastní kolo soutěže v recitaci, do kterého postoupilo ze školního kola 10 žáků. V soutěži se nám dařilo. Kateřina Tesařová obsadila 1.místo v kategorii prvňáčků. Martin Pittner se umístil na 3.místě v kategorii žáků druhých a třetích tříd. Kateřina Horská obdržela čestné uznání a Štěpán Pelz vyhrál v kategorii žáků šestých a sedmých tříd. Teď se připravujeme na kolo okresní, které se uskuteční 10.března. Držte nám palce.

Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Březen 2010 12:38)

 

Riegrováček - listopad,prosinec - plné číslo

Kdo nemá listopadové (prosincové) číslo školních novin, může si je zpětně přečíst zde.

Aktualizováno (Úterý, 02 Březen 2010 11:19)

 

Pochvala střelcům

Poslední den před prázdninami – 19.2.2010 -  se naši sportovci ze střeleckého kroužku zúčastnili oblastních závodů ve střelbě z laserové pušky v Moravské Třebové.

Aktualizováno (Pondělí, 01 Březen 2010 20:19)

Celý článek...

 

Beseda s policisty na Riegrovce

Dne 17.února 2010 zažili žáci 3.třídy na ZŠ Riegrova ve Svitavách hodinový program policistů p.Kaizarové a p.Valenty. Policisté v uniformě vnesli do třídy nezapomenutelnou atmosféru. Seznámili žáky velmi zajímavou formou s pravidly silničního provozu. Na dotazy policistů odpovídaly děti celkem správně.

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 09:58)

Celý článek...