Důležité

Ve školní budově probíhá zároveň se stavebními pracemi rekonstrukce regulace topení. Na konci příštího týdne nás čeká spuštění systému. Protože bude regulace ve zkušebním provozu a systém topení bude zapojován do provozu po letní odstávce a stavebních pracích, doporučujeme, aby žáci počítali s teplejším oblečením a mohli se přiobléct. Děkujeme za pochopení.

 VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Vybika-vybiška

Když jsem byla malá - to už je strašně dávno - hrála jsem vybiku v aleji u pekáren. Hrálo se na prašné cestě, na které jsme vyznačili hrací plochu, a bojovalo se o život. Dnes už je to všechno jinak, ale vybiška se hraje dál, s jinými pravidly a v tělocvičně. Naši nejmladší závodníci ze druhých a třetích tříd bojovali na turnaji ve vybíjené a měřili síly s ostatními školami.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:50)

Celý článek...

 

Foto z Valentýnského tanečního večera

Malá ukázka fotografií z letošního Valentýnského tanečního večera pořádaného v sále Fabrika Svitavy. Většinu dalších fotografiích lze najít na školní síti.

Aktualizováno (Středa, 17 Březen 2010 12:56)

Celý článek...

 

Recitační soutěž

Ve středu 11.3. se uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže. Ve 3. kategorii žáků 6. a 7. tříd suverénně zvítězil Štěpán Pelz a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:51)

 

Valentýnský ples

Dne 15. února 2010 naše škola pořádala ve Fabrice již tradiční Valentýnský ples. Po důkladné přípravě vizáže jsme se všichni sešli v sále okolo 18. hodiny. Na parket nastoupili naši lektoři, aby nás naučili základní kroky tří tanců.

Aktualizováno (Středa, 17 Březen 2010 12:18)

Celý článek...

 

Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů

Ve dnech 2. a 3. března navštívili žáci 7.A a 7.B dějepisnou výstavu v Městském muzeu a galerii v Poličce s názvem „Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů“. Sraz byl oba dva dny v 7:00 hod. na vlakovém nádraží, neboť již od 8:00 hod. jsme měli domluvenu prohlídku.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:52)

Celý článek...

 

Návštěva Policie ČR v 9. ročnících

V rámci prevence kriminality navštívila Policie ČR i naše deváťáky. Ti se pak mohli z úst těch nejpovolanějších dozvědět, jaká je jejich trestní odpovědnost, co jsou to přestupky, co je čeká, když se něčeho dopustí atd. Nezbývá než popřát, aby další setkání s policií byla jen v tomto přátelském duchu!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:53)

 

Návštěva muzea esperanta a čajovny ve Svitavách

Źáci devátého ročníku navštívili Muzeum esperanta ve Svitavách s velmi pěkným výkladem o historii esperanta, seznámili jsme se s činností muzea, ukázkami vystavených materiálů a samotným jazykem. Po prohlídce se nás ujal p. Novotný, provozovatel čajovny s rozsáhlým výkladem o čaji, jeho přípravě a účincích na lidský organizmus. Při ochutnávce bylo vidět, že žáci nejsou zvyklí pít "přírodní" čaj  neslazený cukrem a přichucený citronem.

 

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:01)

Celý článek...

 

Mladí florbalisté nezklamali

Ve čtvrek 4. března 2010 proběhlo oblastí kolo florbalového turnaje základní škola Svitavské oblasti pořádané pod záštitou DDM Svitavy ve sportovní hale Střelnice Svitavy. Mladí florbalisté z V. a IV. ročníku  začínali prvním zápasem turnaje se IV. ZŠ Svitavy. Porážka ,nás vyhecovala k vítěznému výkonu nad žáky z Opatova . V semifinále jsme se střetli z žáky ZŠ Felberova Svitavy.

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:03)

Celý článek...

 

Zájezd do divadla

V každém školním roce jezdíme dvakrát do Městského divadla v Brně, kde zhlédneme na jeho hudební scéně vždy kvalitní divadelní představení. V letošním školním roce se podzimní zájezd neuskutečnil kvůli chřipkové epidemii. Ale ve čtvrtek 4. března jsme se vypravili na muzikál Hello, Dolly!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:54)

Celý článek...

 

Karneval školní družiny

„ A hlavní cenu – plyšového psa – vyhrává zelený los číslo ……“
„ Gratulujeme!“
„ Teď ještě několik čísel, která vyhrávají alespoň malou drobnost, kterou si po skončení karnevalu můžete vyzvednout ve vestibulu u stánku s tombolou.“

„ Děkuji za pozornost a přeji všem krásný zbytek dne.“

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 10:55)

Celý článek...

 

Recitační soutěž

18.února se uskutečnilo oblastní kolo soutěže v recitaci, do kterého postoupilo ze školního kola 10 žáků. V soutěži se nám dařilo. Kateřina Tesařová obsadila 1.místo v kategorii prvňáčků. Martin Pittner se umístil na 3.místě v kategorii žáků druhých a třetích tříd. Kateřina Horská obdržela čestné uznání a Štěpán Pelz vyhrál v kategorii žáků šestých a sedmých tříd. Teď se připravujeme na kolo okresní, které se uskuteční 10.března. Držte nám palce.

Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Březen 2010 12:38)

 

Riegrováček - listopad,prosinec - plné číslo

Kdo nemá listopadové (prosincové) číslo školních novin, může si je zpětně přečíst zde.

Aktualizováno (Úterý, 02 Březen 2010 11:19)