Důležité

Ve školní budově probíhá zároveň se stavebními pracemi rekonstrukce regulace topení. Na konci příštího týdne nás čeká spuštění systému. Protože bude regulace ve zkušebním provozu a systém topení bude zapojován do provozu po letní odstávce a stavebních pracích, doporučujeme, aby žáci počítali s teplejším oblečením a mohli se přiobléct. Děkujeme za pochopení.

 VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Sebehodnocení žáků (2009/2010 1. pol.)

Vždy na konci pololetí se každý žák ohlíží za svou prací a pomocí jednoduchých otázek je veden k sebehodnocení. Slouží k jeho osobnímu rozvoji, kritickému zhodnocení a učiteli k poznání žáka z jeho vlastního pohledu.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 06:48)

Celý článek...

 

Učíme se pro život

Věděli byste, kam se ve Svitavské nemocnici vydat v případě úrazu, náhlé bolesti břicha, jaký je vlastně rozdíl mezi ARO a JIP …? Mnohdy si neví rady ani dospělí, a proto jsme se s žáky 8.ročníku v rámci předmětu biologie člověka vypravili za odpověďmi přímo do terénu.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:19)

Celý článek...

 

Právě vyšlo..

Ptáte se co? Přece nové číslo školních novin. Je připraveno k distribuci a zveřejnění na stránkách školy. Informuje nás o nejvýznamnějších akcích, o úspěších našich žáků v soutěžích. Představuje nám ty, kteří ve svém volnu dělají něco víc. Zajímavé jsou i pohádky, které vyprávěli, dokonce i namalovali naši nejmenší.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:13)

 

Riegrováček - leden/únor - plné číslo

Kdo nemá ledno/únorové číslo školních novin, může si je zpětně přečíst zde.

Aktualizováno (Pondělí, 12 Duben 2010 05:06)

 

V Pardubicích ověřovali dějepisné znalosti

Dne 7. dubna reprezentoval Ondřej Špaček z 9.b naši školu v krajském kole Dějepisné olympiády. Účast žáků z jiných škol byla hojná a otázky velmi těžké. Ondra a spol. museli vyplnit dva testy, které jim zabraly téměř dvě hodiny času a které ověřovaly jejich znalosti z pravěku a nejstarších českých dějin. Náročnost testů daleko přesáhla učivo základních škol.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:14)

Celý článek...

 

Návštěva Gymnázia ve Svitavách

Žáci sedmého ročníku navštívili ve středu 10. března 2010 Gymnázium ve Svitavách v rámci výuky biologického semináře. Velmi ochotně se nás ujal pan učitel Mach, který nás provedl učebnami biologie, vysvětlil nám, jakým způsobem probíhá výuka biologie na střední škole, a seznámil nás s činností Ochránců přírody ve Svitavách.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:21)

Celý článek...

 

Máme zlato!

Máme zlato! vykřikli skoro současně naši nejmladší střelci po poslední sérii odstřílené na mistrovství republiky ve střelbě z laserové pušky, které se konalo v sobotu 27.3.2010 ve Svitavách. Vláďa Schwär zmáčknul tlačítko časomíry po ukončení střelby vleže a bylo to jasné. Celkový součet bodů po čtvrtém kole jasně ukázal na převahu střelců našeho školního střeleckého kroužku, který se soutěže zúčastnil pod hlavičkou Střeleckého klubu Vendolí. Bylo to naše první zlato na takto významné soutěži. Pro všechny kluky z družstva - Vladislava Schwära, Davida Grubera i Vojtu Řídkého to byla medajlová premiéra a hned zlato!

Aktualizováno (Středa, 07 Duben 2010 12:46)

Celý článek...

 

Úspěch, který potěší

Únor a březen jsou měsíce, kdy probíhají okresní kola různých soutěží a olympiád. Ve dvou z nich se na prvních místech objevilo i jméno žáka naší školy Ondřeje Špačka z 9. b.  Jeho prvním úspěchem bylo 3. místo v okresním kole Dějepisné olympiády.

Aktualizováno (Středa, 07 Duben 2010 12:45)

Celý článek...

 

Riegrovský Démosthenes

Umět se výstižně, srozumitelně a správně vyjádřit je jeden z požadavků dnešní doby. Lidé by měli komunikovat. Umění starověkých řečníků- rétorů jsme si už druhým rokem vyzkoušeli i u nás. Do soutěže v mluveném projevu se zapojili všichni žáci 2. stupně. Do školního kola postoupili ti nejlepší. Mluvili o svých blízkých, o svých plánech, o svých zvířecích miláčcích, ale také o tématech, která jsou v dnešní době hodně aktuální-o přátelství, o vztazích v kolektivu, o drogách i počítačích.

Aktualizováno (Úterý, 30 Březen 2010 07:20)

Celý článek...

 

Turnaj volejbalových přípravek

V úterý 16. března se uskutečnil již druhý turnaj volejbalových přípravek ve vybíjené v tomto školním roce. Starší žáci (3., 4. třída) se bez sebemenšího zapochybování umístili na 1. místě.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:43)

Celý článek...

 

Adopce osmáka v brněnské ZOO

Přehoupl se rok a žáci naší školy opět vybírali dobrovolný příspěvek na adopci zvířete v Zoologické zahradě Brně. Letos pod taktovkou žákyň devátého ročníku Elišky Honové a Radky Jarešové. Výběr adoptovaného zvířete je podmíněn výší vybraného příspěvku.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:47)

Celý článek...

 

Hledání hvězdy Davidovy

Již druhým rokem se naše škola zapojí do projektu o holocaustu, který pořádá město Svitavy ve spolupráci s Gymnáziem Svitavy, Střediskem kulturních služeb ve Svitavách a Městským muzeem a galerií ve Svitavách.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:47)

Celý článek...