Důležité

Upozorňujeme žáky, kteří jezdí do školy na kole a byli zvyklí zamykat ho do stojanu v areálu školy, že se zahájením stavebních prací a uzavřením přístupu do areálu byl tento stojan přestěhován mimo zamykatelnou část areálu. S tím souvisí zvýšené riziko odcizení kola, stojan je viditelný z veřejné komunikace, což v minulosti vedlo k častějším krádežím. Doporučujeme proto, abyste zvážili nezbytnost používání kola na cesty do a ze školy a jeho ukládání v náhradních prostorách po dobu rekonstrukce.

 

Potřebujete-li pro svého zaměstnavatele potvrzení školy na Žádosti o ošetřovné při péči o dítě během uzavření školy...

Uzavření školy...

Doporučení pro školy - koronavirus...

Hledáme speciálního pedagoga/pedagožku...

Hledáme nového kolegu/kolegini...

Hledáme zástup do školní jídelny...VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Návštěva Gymnázia ve Svitavách

Žáci sedmého ročníku navštívili ve středu 10. března 2010 Gymnázium ve Svitavách v rámci výuky biologického semináře. Velmi ochotně se nás ujal pan učitel Mach, který nás provedl učebnami biologie, vysvětlil nám, jakým způsobem probíhá výuka biologie na střední škole, a seznámil nás s činností Ochránců přírody ve Svitavách.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:21)

Celý článek...

 

Máme zlato!

Máme zlato! vykřikli skoro současně naši nejmladší střelci po poslední sérii odstřílené na mistrovství republiky ve střelbě z laserové pušky, které se konalo v sobotu 27.3.2010 ve Svitavách. Vláďa Schwär zmáčknul tlačítko časomíry po ukončení střelby vleže a bylo to jasné. Celkový součet bodů po čtvrtém kole jasně ukázal na převahu střelců našeho školního střeleckého kroužku, který se soutěže zúčastnil pod hlavičkou Střeleckého klubu Vendolí. Bylo to naše první zlato na takto významné soutěži. Pro všechny kluky z družstva - Vladislava Schwära, Davida Grubera i Vojtu Řídkého to byla medajlová premiéra a hned zlato!

Aktualizováno (Středa, 07 Duben 2010 12:46)

Celý článek...

 

Úspěch, který potěší

Únor a březen jsou měsíce, kdy probíhají okresní kola různých soutěží a olympiád. Ve dvou z nich se na prvních místech objevilo i jméno žáka naší školy Ondřeje Špačka z 9. b.  Jeho prvním úspěchem bylo 3. místo v okresním kole Dějepisné olympiády.

Aktualizováno (Středa, 07 Duben 2010 12:45)

Celý článek...

 

Riegrovský Démosthenes

Umět se výstižně, srozumitelně a správně vyjádřit je jeden z požadavků dnešní doby. Lidé by měli komunikovat. Umění starověkých řečníků- rétorů jsme si už druhým rokem vyzkoušeli i u nás. Do soutěže v mluveném projevu se zapojili všichni žáci 2. stupně. Do školního kola postoupili ti nejlepší. Mluvili o svých blízkých, o svých plánech, o svých zvířecích miláčcích, ale také o tématech, která jsou v dnešní době hodně aktuální-o přátelství, o vztazích v kolektivu, o drogách i počítačích.

Aktualizováno (Úterý, 30 Březen 2010 07:20)

Celý článek...

 

Turnaj volejbalových přípravek

V úterý 16. března se uskutečnil již druhý turnaj volejbalových přípravek ve vybíjené v tomto školním roce. Starší žáci (3., 4. třída) se bez sebemenšího zapochybování umístili na 1. místě.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:43)

Celý článek...

 

Adopce osmáka v brněnské ZOO

Přehoupl se rok a žáci naší školy opět vybírali dobrovolný příspěvek na adopci zvířete v Zoologické zahradě Brně. Letos pod taktovkou žákyň devátého ročníku Elišky Honové a Radky Jarešové. Výběr adoptovaného zvířete je podmíněn výší vybraného příspěvku.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:47)

Celý článek...

 

Hledání hvězdy Davidovy

Již druhým rokem se naše škola zapojí do projektu o holocaustu, který pořádá město Svitavy ve spolupráci s Gymnáziem Svitavy, Střediskem kulturních služeb ve Svitavách a Městským muzeem a galerií ve Svitavách.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:47)

Celý článek...

 

Vybika-vybiška

Když jsem byla malá - to už je strašně dávno - hrála jsem vybiku v aleji u pekáren. Hrálo se na prašné cestě, na které jsme vyznačili hrací plochu, a bojovalo se o život. Dnes už je to všechno jinak, ale vybiška se hraje dál, s jinými pravidly a v tělocvičně. Naši nejmladší závodníci ze druhých a třetích tříd bojovali na turnaji ve vybíjené a měřili síly s ostatními školami.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:50)

Celý článek...

 

Foto z Valentýnského tanečního večera

Malá ukázka fotografií z letošního Valentýnského tanečního večera pořádaného v sále Fabrika Svitavy. Většinu dalších fotografiích lze najít na školní síti.

Aktualizováno (Středa, 17 Březen 2010 12:56)

Celý článek...

 

Recitační soutěž

Ve středu 11.3. se uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže. Ve 3. kategorii žáků 6. a 7. tříd suverénně zvítězil Štěpán Pelz a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:51)

 

Valentýnský ples

Dne 15. února 2010 naše škola pořádala ve Fabrice již tradiční Valentýnský ples. Po důkladné přípravě vizáže jsme se všichni sešli v sále okolo 18. hodiny. Na parket nastoupili naši lektoři, aby nás naučili základní kroky tří tanců.

Aktualizováno (Středa, 17 Březen 2010 12:18)

Celý článek...

 

Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů

Ve dnech 2. a 3. března navštívili žáci 7.A a 7.B dějepisnou výstavu v Městském muzeu a galerii v Poličce s názvem „Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů“. Sraz byl oba dva dny v 7:00 hod. na vlakovém nádraží, neboť již od 8:00 hod. jsme měli domluvenu prohlídku.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:52)

Celý článek...