Home

Turnaj volejbalových přípravek

V úterý 16. března se uskutečnil již druhý turnaj volejbalových přípravek ve vybíjené v tomto školním roce. Starší žáci (3., 4. třída) se bez sebemenšího zapochybování umístili na 1. místě.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:43)

Celý článek...

 

Adopce osmáka v brněnské ZOO

Přehoupl se rok a žáci naší školy opět vybírali dobrovolný příspěvek na adopci zvířete v Zoologické zahradě Brně. Letos pod taktovkou žákyň devátého ročníku Elišky Honové a Radky Jarešové. Výběr adoptovaného zvířete je podmíněn výší vybraného příspěvku.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:47)

Celý článek...

 

Hledání hvězdy Davidovy

Již druhým rokem se naše škola zapojí do projektu o holocaustu, který pořádá město Svitavy ve spolupráci s Gymnáziem Svitavy, Střediskem kulturních služeb ve Svitavách a Městským muzeem a galerií ve Svitavách.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:47)

Celý článek...

 

Vybika-vybiška

Když jsem byla malá - to už je strašně dávno - hrála jsem vybiku v aleji u pekáren. Hrálo se na prašné cestě, na které jsme vyznačili hrací plochu, a bojovalo se o život. Dnes už je to všechno jinak, ale vybiška se hraje dál, s jinými pravidly a v tělocvičně. Naši nejmladší závodníci ze druhých a třetích tříd bojovali na turnaji ve vybíjené a měřili síly s ostatními školami.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:50)

Celý článek...

 

Foto z Valentýnského tanečního večera

Malá ukázka fotografií z letošního Valentýnského tanečního večera pořádaného v sále Fabrika Svitavy. Většinu dalších fotografiích lze najít na školní síti.

Aktualizováno (Středa, 17 Březen 2010 12:56)

Celý článek...

 

Recitační soutěž

Ve středu 11.3. se uskutečnilo okresní kolo recitační soutěže. Ve 3. kategorii žáků 6. a 7. tříd suverénně zvítězil Štěpán Pelz a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:51)

 

Valentýnský ples

Dne 15. února 2010 naše škola pořádala ve Fabrice již tradiční Valentýnský ples. Po důkladné přípravě vizáže jsme se všichni sešli v sále okolo 18. hodiny. Na parket nastoupili naši lektoři, aby nás naučili základní kroky tří tanců.

Aktualizováno (Středa, 17 Březen 2010 12:18)

Celý článek...

 

Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů

Ve dnech 2. a 3. března navštívili žáci 7.A a 7.B dějepisnou výstavu v Městském muzeu a galerii v Poličce s názvem „Branou muzea do středověku aneb Doba středověkých měst a hradů“. Sraz byl oba dva dny v 7:00 hod. na vlakovém nádraží, neboť již od 8:00 hod. jsme měli domluvenu prohlídku.

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:52)

Celý článek...

 

Návštěva Policie ČR v 9. ročnících

V rámci prevence kriminality navštívila Policie ČR i naše deváťáky. Ti se pak mohli z úst těch nejpovolanějších dozvědět, jaká je jejich trestní odpovědnost, co jsou to přestupky, co je čeká, když se něčeho dopustí atd. Nezbývá než popřát, aby další setkání s policií byla jen v tomto přátelském duchu!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:53)

 

Návštěva muzea esperanta a čajovny ve Svitavách

Źáci devátého ročníku navštívili Muzeum esperanta ve Svitavách s velmi pěkným výkladem o historii esperanta, seznámili jsme se s činností muzea, ukázkami vystavených materiálů a samotným jazykem. Po prohlídce se nás ujal p. Novotný, provozovatel čajovny s rozsáhlým výkladem o čaji, jeho přípravě a účincích na lidský organizmus. Při ochutnávce bylo vidět, že žáci nejsou zvyklí pít "přírodní" čaj  neslazený cukrem a přichucený citronem.

 

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:01)

Celý článek...

 

Mladí florbalisté nezklamali

Ve čtvrek 4. března 2010 proběhlo oblastí kolo florbalového turnaje základní škola Svitavské oblasti pořádané pod záštitou DDM Svitavy ve sportovní hale Střelnice Svitavy. Mladí florbalisté z V. a IV. ročníku  začínali prvním zápasem turnaje se IV. ZŠ Svitavy. Porážka ,nás vyhecovala k vítěznému výkonu nad žáky z Opatova . V semifinále jsme se střetli z žáky ZŠ Felberova Svitavy.

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:03)

Celý článek...

 

Zájezd do divadla

V každém školním roce jezdíme dvakrát do Městského divadla v Brně, kde zhlédneme na jeho hudební scéně vždy kvalitní divadelní představení. V letošním školním roce se podzimní zájezd neuskutečnil kvůli chřipkové epidemii. Ale ve čtvrtek 4. března jsme se vypravili na muzikál Hello, Dolly!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:54)

Celý článek...