Důležité

Ve školní budově probíhá zároveň se stavebními pracemi rekonstrukce regulace topení. Na konci příštího týdne nás čeká spuštění systému. Protože bude regulace ve zkušebním provozu a systém topení bude zapojován do provozu po letní odstávce a stavebních pracích, doporučujeme, aby žáci počítali s teplejším oblečením a mohli se přiobléct. Děkujeme za pochopení.

 VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Aikido

Zveme všechny na tréninky bojového umění aikido. Podívejte se na leták a přijďte se zapojit. Najdete nás také na Facebooku: Tsunami Aikido Svitavy.

Kroužek aikido je na škole již několik let.  O jeho organizaci se stará klub Tsunami Aikido Svitavy, který ve Svitavách působí již od roku 1995. Kroužek je určen všem zájemcům od 10 let věku. Horní věková hranice není omezena. Tréninky probíhají každé ÚTERÝ od 16:30 do 18:30 hodin v tělocvičně školy. Odpovědná osoba: Stanislav Lešinger DiS.

Bližší informace najdete na vlastní prezentaci Tsunami Aikido Svitavy.

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Září 2011 10:28)

Celý článek...

 

Svatováclavské putování

Ve středu 28. září 2011 proběhne osmý ročník turistického a cyklistického pochodu Svatováclavské putování Svitavskem. Start je od 9 do 10 hodiny u budovy základní školy, ulice Riegrova (naproti bazénu). Startovné činí 20 Kč. Jsou připraveny dvě cyklotrasy .

Aktualizováno (Pondělí, 10 Říjen 2011 11:38)

Celý článek...

 

První zvonění

Pamatujete si na ten pocit, když vás poprvé přivedli do školy a sedli jste si do "své" lavice?

Aktualizováno (Pátek, 02 Září 2011 08:36)

Celý článek...

 

Absolventské práce 2011

Ve středu 1.6.2010 byl ukončen již třetí ročník projektu Absolventské práce. Projekt se snaží zase o krůček pomoci žákům v jejích budoucím studiu a životě.

Celý článek...

 

Muzeum esperanta ve Svitavách

Žáci devátého ročníku navštívili v doprovodu p. Libuše Dvořákové Muzeum esperanta ve Svitavách. Zjistili jsme , že se jedná o jedinečné muzeum v rámci České republiky, které navštěvujě řada cizinců z celého světa. Snad možná řada svitavských občanů ani neví jakou "raritu" máme ve Svitavách. Dozvěděli jsme o výuce esperanta a jeho gramatice, historii atd.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 17:36)

Celý článek...

 

Školní výlet do Letohradu

Plánovaný školní výlet osmého ročníku na dělostřeleckou pevnost Bouda v Orlických horách nebylo možné uskutečnit. Déšť  v posledních dnech vystupňoval do nepřetržitých srážek. Proto jsme se rozhodli změnit program - navštívíme Letohrad, město které je na plánované cestě původní  návštěvy.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:49)

Celý článek...

 

Okroužkovaná sýkora modřinka

Studen Jihočeské univerzity Jakub Vrána a člen ČSOP Rybák ve Svitavách, nám v rámci výuky zoologie předvedl ukázku odchytu drobných ptáků  a jejich kroužkování. Vysvětlil nám co znamenají čísla a písmena na kroužcích a čím můžeme pomoci ornitologům pro monitorování tahu a výskytu ptáků např. v městském prostředí.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:47)

Celý článek...

 

Osvětim 2011

Ve čtvrtek 16. června 2011 skupina žáků devátého ročníku navštívila koncentrační tábor  Osvětim v Polsku. Návštěva proběhla v rámci společné exkurze žáků ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ nám. Míru a ZŠ Riegrova Svitavy. V ranních hodinách jsme s napětím "co nás čeká" opustili Svitavy a po překročení státních hranic v České Těšíně jsme se těšili na návštěvu polského města Bielsko Biela.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:40)

Celý článek...

 

Olympiáda 1.stupně

Opět se po roce vztyčila na hřišti za školou olympijská vlajka, v jejímž sousedství samozřejmě nechyběl ani olympijský oheň. Na tento okamžik čekali žáci z prvního stupně, aby si zase mohli porovnat své výkony v atletických disciplínách v jednotlivých ročnících. O medaile se soutěžilo v běhu na 30 a 50 m, ve skoku do dálky a  ve skoku z místa.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:35)

Celý článek...

 

Branně - orientační závod

Stává se již skoro tradicí, že v závěru školního roku připravujeme pro naše žáky druhého stupně zajímavý závod, který je má přivést na uplně jiné myšlenky než jsou překlady do angličtiny, chemické vzorečky, Archimedův zákon nebo řešení soustavy rovnic o dvou neznámých. Jde o branně - orientační závod, který se tentokrát trochu netradičně konal na jiné trase, než byli žáci zvyklí.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 17:29)

Celý článek...

 

Přehled předpokládaných výdajů rodičů na žáka ve školním roce 2011/2012

Přehled předpokládaných výdajů rodičů na žáka ve školním roce 2011/2012 pro jednotlivé ročníky. 

Aktualizováno (Pondělí, 20 Červen 2011 12:20)

 

Dotazník pro rodiče

V tomto školním roce byl rodičům našich žáků rozdán dotazník s otázkami, jejichž odpovědi jsou pro sledování kvality a průběhu vzdělávání ve škole důležité. Z 263 dotazníků se vrátilo částečně nebo úplně vyplněných celkem 128. Děkujeme všem, kteří si našli čas a pomohli nám v sebehodnocení.

Dotazník pro rodiče 2010/2011 - sumarizace 

Aktualizováno (Čtvrtek, 16 Červen 2011 08:27)