Důležité

Na 6., 7., 9. a 10. 5. 2019 vyhlašujeme pro žáky školy ředitelské volno z technicko-organizačních důvodů.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Žáby ve škole

V úterý 13.dubna 2010 nás navštívil Jakub Vrána ( student Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ), koordinátor záchranného programu obojživelníku v Hradci nad Svitavou. Tématem přednášky bylo - proč chránit obojživelníky, jakým způsobem se provádí tato ochrana a jaké jsou výsledky ochrany a přenosu žab v Hradci nad Svitavou.

Aktualizováno (Pondělí, 19 Duben 2010 06:45)

Celý článek...

 

Exkurze žáků šestých tříd - Transform Lázně Bohdaneč

Poslední březnový den 31.3.2010 jsme se sešli v osm hodin před budovou naší školy a rozjeli se na plánovanou ekologicky zaměřenou exkurzi. Sami jsme netušili, co vlastně uvidíme. Každý jsme si pod pojmem recyklace odpadů představoval trochu něco jiného. Byli mezi námi i tací, kteří si pod tímto pojmem nedokázali představit vůbec nic.

Aktualizováno (Neděle, 18 Duben 2010 17:23)

Celý článek...

 

Vítězství nám uteklo jen o vlásek.

Říká se, že 13 je nešťastné číslo. Ale naši mladí volejbalisté jsou důkazem, že to není tak docela pravda!

Aktualizováno (Neděle, 18 Duben 2010 17:21)

Celý článek...

 

Jarní sběr papíru

V týdnu od 19.  do 23. dubna 2010 opět sbíráme papír! Podpořte naši školu a zbavte se nepotřebného papíru, kartonů, lepenky. Sběr  přijímáme na parkovišti před školou každý den od 7:00 do 8:00 hodin. Děkujeme všem, kdo přispějí!

Aktualizováno (Neděle, 18 Duben 2010 17:19)

 

Sebehodnocení žáků (2009/2010 1. pol.)

Vždy na konci pololetí se každý žák ohlíží za svou prací a pomocí jednoduchých otázek je veden k sebehodnocení. Slouží k jeho osobnímu rozvoji, kritickému zhodnocení a učiteli k poznání žáka z jeho vlastního pohledu.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 06:48)

Celý článek...

 

Učíme se pro život

Věděli byste, kam se ve Svitavské nemocnici vydat v případě úrazu, náhlé bolesti břicha, jaký je vlastně rozdíl mezi ARO a JIP …? Mnohdy si neví rady ani dospělí, a proto jsme se s žáky 8.ročníku v rámci předmětu biologie člověka vypravili za odpověďmi přímo do terénu.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:19)

Celý článek...

 

Právě vyšlo..

Ptáte se co? Přece nové číslo školních novin. Je připraveno k distribuci a zveřejnění na stránkách školy. Informuje nás o nejvýznamnějších akcích, o úspěších našich žáků v soutěžích. Představuje nám ty, kteří ve svém volnu dělají něco víc. Zajímavé jsou i pohádky, které vyprávěli, dokonce i namalovali naši nejmenší.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:13)

 

Riegrováček - leden/únor - plné číslo

Kdo nemá ledno/únorové číslo školních novin, může si je zpětně přečíst zde.

Aktualizováno (Pondělí, 12 Duben 2010 05:06)

 

V Pardubicích ověřovali dějepisné znalosti

Dne 7. dubna reprezentoval Ondřej Špaček z 9.b naši školu v krajském kole Dějepisné olympiády. Účast žáků z jiných škol byla hojná a otázky velmi těžké. Ondra a spol. museli vyplnit dva testy, které jim zabraly téměř dvě hodiny času a které ověřovaly jejich znalosti z pravěku a nejstarších českých dějin. Náročnost testů daleko přesáhla učivo základních škol.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:14)

Celý článek...

 

Návštěva Gymnázia ve Svitavách

Žáci sedmého ročníku navštívili ve středu 10. března 2010 Gymnázium ve Svitavách v rámci výuky biologického semináře. Velmi ochotně se nás ujal pan učitel Mach, který nás provedl učebnami biologie, vysvětlil nám, jakým způsobem probíhá výuka biologie na střední škole, a seznámil nás s činností Ochránců přírody ve Svitavách.

Aktualizováno (Úterý, 13 Duben 2010 05:21)

Celý článek...

 

Máme zlato!

Máme zlato! vykřikli skoro současně naši nejmladší střelci po poslední sérii odstřílené na mistrovství republiky ve střelbě z laserové pušky, které se konalo v sobotu 27.3.2010 ve Svitavách. Vláďa Schwär zmáčknul tlačítko časomíry po ukončení střelby vleže a bylo to jasné. Celkový součet bodů po čtvrtém kole jasně ukázal na převahu střelců našeho školního střeleckého kroužku, který se soutěže zúčastnil pod hlavičkou Střeleckého klubu Vendolí. Bylo to naše první zlato na takto významné soutěži. Pro všechny kluky z družstva - Vladislava Schwära, Davida Grubera i Vojtu Řídkého to byla medajlová premiéra a hned zlato!

Aktualizováno (Středa, 07 Duben 2010 12:46)

Celý článek...

 

Úspěch, který potěší

Únor a březen jsou měsíce, kdy probíhají okresní kola různých soutěží a olympiád. Ve dvou z nich se na prvních místech objevilo i jméno žáka naší školy Ondřeje Špačka z 9. b.  Jeho prvním úspěchem bylo 3. místo v okresním kole Dějepisné olympiády.

Aktualizováno (Středa, 07 Duben 2010 12:45)

Celý článek...