Důležité

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni pro výuku angličtiny na zkrácený úvazek s nástupem bez odkladu. Pro více informací kontaktujte ředitelku školy na tel. 739 630 519.

 

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Exkurze do ZOO Brno

Dne 25.10. jsme navštívili ZOO v Brně. Měli jsme zde dvouhodinový výukový program, ve kterém jsme se dozvěděli spoustu informací o různých zvířatech např. o tygr sumerský- ročně má 3 až 4 mláďata , rys kanadský-má 1 až 5 mláďat, sob polární-má 1 až 2 mláďata a žirafa síťovaná jenom jedno mládě ročně.

Celý článek...

 

Zapojení školy do ekoprogramů

RECYKLOHRANÍ

Naše škola pokračuje dalším ročníkem v účasti celostátní sběrové akci Recyklohraní, která je zaměřena na význam recyklace elektroodpadu , který by často skončil na skládce nebo na místech, která nejsou vhodná pro jeho ukládání.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 13:07)

Celý článek...

 

Sobotní drátování

Zveme všechny, kteří mají chuť si vyzkoušet práci s drátem a něco pěkného vytvořit, na sobotní dopoledne (10 - 12 hodin) do naší školy.

Příspěvek na materiál: 50 Kč, přezůvky s sebou, další informace: Pražanová Lenka ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 11:28)

 

Muzeum esperanta

V pondělí 17. října navštívili žáci devátého ročníku Muzeum esperanta ve Svitavách. Průvodkyní nám byla paní Libuše Dvořáková, která žákům vyprávěla o historii esperanta, jeho využití, o jazyku samotném a budoucnosti.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 13:02)

Celý článek...

 

Péče o pleť v pubertě

Ukázka kosmetiky s besedou

Děvčata z 8.ročníků měla to štěstí, že je v rámci výuky dne 6.října 2011 navštívily poradkyně kosmetiky Mary Kay p.Nečasová a slečna Nečasová z Poličky.I nformacemi, které se týkaly péče o pleť, velice zajímavou formou seznámily děvčata s tím , jak se mají starat o svou pleť v pubertě a zároveň předvedly kosmetiku Mary Kay.Odpovídaly na dotazy děvčat a dostalo se i na ukázky líčení.Děvčata byla nadšená a se spoustou zajímavých informací se těší na další setkání. 

Aktualizováno (Úterý, 18 Říjen 2011 13:16)

 

Návštěva Domova na rozcestí

V úterý 11.10. navštívila IV.B Domov na rozcestí, kde žijí lidé, kteří nemohou a nedokážou bydlet sami. Společně s klientkami jsme si namalovali obrázky zahrady a podzimu, vyrobili růžičky z listí, ježečky a zdravotní pytlíčky. Prohlédli jsme si ateliér a hernu, kde klienti tráví volný čas. Bylo to velmi zajímavé.

 

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 13:08)

 

Návštěva ČOV v Hradci nad Svitavou

První říjnový týden navštívili žáci osmých ročníků čistírnu odpodních vod v Hradci nad Svitavou. Přesvědčili se o nutnosti čištění odpadní vody, která jde z našich domácností, škol a továren.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:46)

Celý článek...

 

Lednové vaření

Týden před pololetním vysvědčením jsme se rozhodli, že si uvaříme něco dobrého pro mlsné jazýčky. Děti se naučily sýrovou pomazánku na chlebíčky a upekly piškot s ovocem. A pokud to podle receptů zkoušely i doma, doufáme, že se vše povedlo.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:36)

Celý článek...

 

Zimní bruslení

Pátky máme ve školní družině nabyté sportovní činností. Od září chodíme pravidelně na dopravní hřiště, ale pokud prší jsme v tělocvičně. V zimě, když nám počasí dovolí, chodíme s dětmi pravidelně bruslit na zimní stadion.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:35)

Celý článek...

 

Karneval školní družiny

Dne 23. 2. 2011 se v tělocvičně naší školy konal velký rej masek. Masky měly děti velmi nápadité a tělocvičnou se proháněly princezny, bojovníci, atleti, čarodějnice, různé druhy zvířátek, kouzelné víly a mnoho dalších zajímavých bytostí.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:35)

Celý článek...

 

Velikonoční prodloužená středa

Vloni jsme s dětmi pekli a zdobili perníčky, kdežto v letošním roce jsme vyráběli ozdobné velikonoční dekorace. Práce byla trochu složitější, proto starší děti nabídly svou pomoc mladším a hned se dílo dařilo.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:34)

Celý článek...

 

Stop AIDS

Žáci osmého ročníku absolvovali velmi zajímavou formou preventivního programu zaměřeného na prevenci AIDS. Akci pořádali žáci Střední zdravotnické školy ve Svitavách pro žáky základních škol. Věková blízkost byla jistě kladně přivítána a žáci ztráceli ostych hovořit o "choulostivých" tématech.

Děkujeme.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:50)

Celý článek...