Home

Ekvádor - země Jižní Ameriky

Hodinová "virtuální" návštěva Ekvádoru, to byl zážitek, který nám zprostředkovali pracovníci Agentury planeta Země 3000.

Během promítání krátkých filmů doplněných vyprávěním jsme navštívili vybuchující sopku, Amazonské pralesy, prožili velikonoční svátky v Quitu a navštívili restauraci, kde si můžete za sedm dolarů objednat morče s hranolkami atd..

Projekce je vhodným doplňkem hodin zeměpisu žáků osmého ročníku.

Aktualizováno (Úterý, 24 Duben 2012 11:51)

 

Návštěva soudu ve Svitavách

Ve čtvrtek 12. dubna 2012 proběhla v rámci dne otevřených dveří Okresního soudu ve Svitavách návštěva žáků devátého ročníku. Za doprovodu paní JUDr. Kotalové a pana JUDr. Frice jsme navštívili soudní síně, seznámili jsme se s činností soudu, prohlédli vazební cely a viděli jsme zásah vězeňské stráže.

Aktualizováno (Pondělí, 16 Duben 2012 09:44)

 

Sebehodnocení žáků (2011/2012 1. pol.)

Vždy na konci pololetí se každý žák ohlíží za svou prací a pomocí jednoduchých otázek je veden k sebehodnocení. Slouží k jeho osobnímu rozvoji, kritickému zhodnocení a učiteli k poznání žáka z jeho vlastního pohledu.

Aktualizováno (Pondělí, 16 Duben 2012 08:59)

Celý článek...

 

Školský portál Pardubického kraje

Klíč ke vzdělání a vědění na dosah

http://klickevzdelani.cz/

Stránky jsou určeny pro širokou veřejnost, pracovníky ve školství, management škol, žáky a studenty. Najdete zde především informace ze škol a o školách, aktivity školských zařízení, studijní materiály v podobě e-learningu, diskuze, dokumenty apod.

Aktualizováno (Pátek, 13 Duben 2012 08:56)

 

Sběrový týden

Opět je tu známá jarní akce SBĚR PAPÍRU.

Uskuteční se v týdnu od 23.4 do 27.4.2012. Každý den od 7:00 do 7:45 budeme před školou vybírat papír. Sbíráme všechny druhy papírového odpadu - noviny, časopisy, knihy, karton, smíšený papír.
Opět soutěžíme o věcné ceny!

Aktualizováno (Čtvrtek, 12 Duben 2012 06:28)

 

Riegrovský Démosthenés

3. dubna se sešli všichni milovníci vtipného a výmluvného slova na školním kole soutěže Riegrovský Démosthenés. Každý si připravil povídání na téma, které mu je blízké a oslovuje ho. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých a poučných informací od nejnovějších poznatků z fyziky, o rekonstrukci obličeje, předpivídaném konci světa, o plánech a zájmech žáků až po  jejich zajímavé zážitky. Strávili jsme jedno příjemné odpoledne a ti nejlepší si odnesli ještě sladkou odměnu.

Aktualizováno (Středa, 11 Duben 2012 06:44)

Celý článek...

 

Jarní návštěva divadla

29. března jeli žáci z druhého stupně do Městského divadla v Brně. Tentokrát jsme si vybrali muzikál na motivy povídky Boženy Němcové Divá Bára. Povídku všichni dobře známe a ještě jsme se  před návštěvou divadla dívali na ukázky filmové podoby této povídky na internetu.O návštěvu divadla byl velký zájem, takže nejeli všichni, kdo jet chtěli. Na ty se dostane  jistě  na podzim., kdy pojedeme znovu. Představení se všem moc líbilo.

Aktualizováno (Čtvrtek, 12 Duben 2012 06:28)

 

Návštěva Gymnázia ve Svitavách

Záči biologického semináře navštívili ve středu 28. března 2012 Gymnázium ve Svitavách. Zde se nás ujal pan Mgr. Jiří Mach. Provedl nás učebnou přírodpisu a vzhlédli jsme prezentaci o výuce přírodopisu. Na závěr nás pan učitel seznámil s činností ČSOP Rybák Svitavy a realizovanými projekty ochrany přírody ve Svitavách a okolí.

Aktualizováno (Středa, 04 Duben 2012 08:06)

 

Historik umí zaujmout

Středověké dějiny jsou vždy pro děti něčím poutavé.  Je to doba rytířů, bitev a jiných aktivit, které znají žáci především z mnoha počítačových her. I když ve škole vyprávíte a učíte historická fakta je to přece něco jiného než když Vám o pradávných dobách bude vyprávět profesionální historik.

Aktualizováno (Čtvrtek, 29 Březen 2012 07:22)

Celý článek...

 

Soutěž v recitaci

V únoru proběhlo oblastní kolo soutěže v recitaci. Adélka Karlíková z 1. třídy obsadila ve své kategorii 1. místo , Eliška Pavlíková (1. tř.) a Iva Táborská (7. tř) se umístily na 3. místě.

Aktualizováno (Pátek, 13 Duben 2012 10:47)

Celý článek...

 

Dětský karneval ve Fabrice

Dne 8. února školní družina pořádala za pomoci dětí ze šesté třídy i všech učitelů velký dětský karneval ve Fabrice. Přípravy v tento den byly veliké.

Aktualizováno (Čtvrtek, 29 Březen 2012 07:32)

Celý článek...

 

Tělesná výchova na ledě

V pátek 24.února se všichni žáci devátých ročníků naší školy sešli na zimním stadioně a během dvou hodin si upevňovali a vylepšovali své bruslařské schopnosti. Trénovali jízdu po zadu, překládání vpravo i vlevo, zahráli si na honěnou a jiné veselé hry.

Aktualizováno (Pondělí, 05 Březen 2012 07:24)

Celý článek...