Důležité

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni pro výuku angličtiny na zkrácený úvazek s nástupem bez odkladu. Pro více informací kontaktujte ředitelku školy na tel. 739 630 519.

 

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Volejbal pro každého.

Žáci v neděli do školy? Zní to možná divně, ale každou neděli od 17 hodin probíhá činnost zájmového kroužku volejbal pro děti, mládež a rodiče. Přijít mohou rodiče, kteří si nemají s kým zahrát rekreačně volejbal nebo např. i žáci kteří školní lavice již opustili.

Informace obdržíte u p. Richtra.

Aktualizováno (Čtvrtek, 24 Listopad 2011 12:14)

 

Exkurze do Březové nad Svitavou, Brna a Tišnova.

Dne 4.11.2011 jsme se vydali na exkurzi do Březové nad Svitavou, Brna a Tišnova. Sraz jsme měli před školou v 7:50. První zastávka byla v Březové. Tam jsme se vydali do nedaleké vodárny, kde nás  prováděla paní Folkmanová.

Aktualizováno (Pondělí, 21 Listopad 2011 06:37)

Celý článek...

 

Fotografická soutěž "Příroda lesa"

Naše škola se účastnila fotografické soutěže "Příroda lesa", kterou vyhlásila ZO ČSOP Podorlicko v České Třebové. Fotografie zaslala žákyně sedmého ročníku Jana Hubená a učitel Jan Richtr. Výstava fotografií je k zhlédnutí v Ekocentru Podorlicko v České Třebové.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 12:59)

 

Sběrový týden na Riegrovce.

24.října 2011 žáci školy obdrželi ceny za úspěšné umístění v týdenní akci ve sběru papíru. Každý , kdo přinesl přes 100 kg papíru, cenu získal. Celkem se vybralo 12 049 kg papíru, nejvíce odevzdali žáci 2.třídy (3 206 kg ), a dokonce žáci 7.ročníku se zapojili všichni. 

Aktualizováno (Středa, 16 Listopad 2011 11:16)

Celý článek...

 

Výuka interaktivně

V každé naší třídě dnes máme možnost při výuce používat interaktivní tabule. Zapojením do projektu EU peníze školám jsme získali peníze na jejich pořízení.Tabule a interaktivní sady umožňují výuku zaktivizovat, vést názorně, motivačně a atraktivně. Učitelé vytvářejí v rámci projektu vzdělávací materiály, které jsou pro takovou výuku vhodné. Používáme také profesionálně vytvořené výukové programy nabízející nové možnosti, jak žáky vzdělávat.I oni tak získávají kompetence v oblasti IT tím, že pomocí interaktivních setů prezentují své práce, využívají možnosti internetu, upevňují učivo moderními metodami apod. Zde můžete do tříd nahlédnout:

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 12:59)

Celý článek...

 

Zájezd do divadla v Brně

Jako každý rok před Vánoci jedeme i letos do Brna do divadla. Tentokrát to bude činohra od Moliéra Scapinova šibalství v Mahenově divadle. Osmáci a deváťáci tohoto autora znají z hodin literatury i dějepisu a již se  těší na břitký vtip vychytralého sluhy, určitě i mladší  spolužáci se budou dobře bavit. Protože nejen uměním živ je žák, navštívíme nákupní centrum Olympia, kde si budeme  moct koupit vánoční dárky pro rodiče, sourozence nebo kamarády. Všichni se už moc těšíme.

Aktualizováno (Čtvrtek, 10 Listopad 2011 13:40)

 

Seznamovací pobyt šesťáků ve Svratouchu.

Psalo se pondělí 24. října a žáci šestého ročníku seděli ve vlaku do Čachnova. Někteří jistě s napětím co je čeká v nádledujících dvou dnech a někteří se možná těžce loučili s rodiči, kteří je vyprovovázeli na nádraží.

Aktualizováno (Čtvrtek, 10 Listopad 2011 13:43)

Celý článek...

 

Logopedická podpora žáků

Od září mohou děti s diagnostikovanými vadami řeči využít služeb logopedické asistentky, která na naší škole pracuje pod metodickým vedením logopeda ze speciálně pedagogického centra.

Aktualizováno (Pondělí, 07 Listopad 2011 07:11)

Celý článek...

 

Školní kolo dějepisné olympiády

22. listopadu od 13:00  se uskuteční školní kolo dějepisné olympiády. Olympiády se mohou zúčastnit žáci 8. a 9. tříd. Tematické zaměření ročníku je aktuální: „V bohatství i chudobě aneb Osobnosti k nezaplacení“.

Témata, kterých se letošní ročník dotýká, jsou: numizmatika

Doufáme, že soutěže se zúčastní všichni milovníci historie a mincí. Těšíme se na hojnou účast.

Aktualizováno (Úterý, 08 Listopad 2011 06:15)

 

Sobotní drátování

Zveme všechny, kteří mají chuť si vyzkoušet práci s drátem a něco pěkného vytvořit, na sobotní dopoledne - 12.11. 2011 (10 - 12 hodin) do naší školy.

Příspěvek na materiál: 50 Kč, přezůvky s sebou, další informace: Pražanová Lenka ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Aktualizováno (Čtvrtek, 10 Listopad 2011 08:43)

 

Akce pro budoucí prvňáčky

Haló předškoláci,

už se nemůžete dočkat svého prvního školního dne? Nevadí, připravili jsme pro vás tři krátké pracovní dílny, které vám usnadní první usednutí do školních lavic.

Pracovní dílny budou probíhat u nás ve škole ve dnech 2., 9. a 23.11.2011.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 13:03)

Celý článek...

 

Vážení rodiče

Výbor Sdružení rodičů se na Vás obrací i v tomto školním roce, aby Vás požádal o  příspěvek na aktivity školy. 

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 12:58)

Celý článek...