Důležité

Hledáme nového kolegu/novou kolegyni pro výuku angličtiny na zkrácený úvazek s nástupem bez odkladu. Pro více informací kontaktujte ředitelku školy na tel. 739 630 519.

 

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Školská rada

7. 12. 2011 proběhla volba dvou zástupců rodičů do školské rady na období 2011 - 2014. Staly se jimi paní Daniela Karpíšková a Petra Přikrylová. Za zřizovatele byli jmenováni do školské rady paní Eliška Zdražilová a Ing. Marek Antoš, z řad pedagogů školy byli zvoleni Mgr. Petr Pelz a paní Renata Boudová.

Aktualizováno (Pondělí, 09 Leden 2012 07:42)

Celý článek...

 

Ekorekord ve sběru PET lahví.

V říjnu 2011 vyhlásila fima Svitap JHJ ekologickou soutěž ve sběru PET láhví a víček. PET láhve byly určeny k dalšímu použití a z víček měl být postaven obraz na náměstí Míru. Ovšem hlavní myšlenkou bylo, aby si žáci uvědomili , že i odpad může být surovinou pro výrobu dalších výrobků.

Aktualizováno (Pondělí, 09 Leden 2012 07:39)

Celý článek...

 

Můžete si nás opět přečíst

Se zpožděním, ale opět si nás můžete přečíst.

Odchodem sedmi členů redakční rady zůstala jen nepatrná skupinka (slovy čtyři) těch, kteří byli ochotni ve svém volném čase udělat něco navíc. Dost dlouho jsem hledala nástupce Venďáka, Mačet, Sisulky, Nikči, Adély, Filipa, ale hlavně Evouše, jejíž komentáře se tak líbily. Podařilo se.

Aktualizováno (Úterý, 10 Leden 2012 15:03)

Celý článek...

 

Olympiáda v českém jazyce - školní kolo

12.prosince 2011 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce, zúčastnilo se ho celkem 22 žáků z  8. a 9. tříd. Úkoly byly těžké a některé i neobvyklé. Někdo jich vyřešil více, někdo méně, tomu také odpovídají výsledky jednotlivých soutěžících. První dva úspěšní řešitelé postupují do okresního kola. Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme úspěch v okresním kole.

Aktualizováno (Pondělí, 09 Leden 2012 07:39)

Celý článek...

 

Návštěva sauny a posilovny

V rámci zpestření hodin tělesné výchovy navštívily  v předvánočním čase žákyně osmých tříd naší školy posilovnu a saunu ve sportovní hale Na střelnici.

Aktualizováno (Pondělí, 06 Únor 2012 07:57)

Celý článek...

 

Vánoční turnaj ve střelbě

Ve středu dne 14.12.2011 se v tělocvičně školy uskutečnil ve spolupráci střeleckého kroužku naší školy a Střeleckého klubu Vendolí - ZO SBTS již druhý ročník Vánočního turnaje ve střelbě. Po loňských zkušenostech, kdy se tento turnaj konal jen ve střelbě z laserové pušky, jsme jej pojali jako otevřenou soutěž příchozích a hlavní soutěžní zbraní byla tentokrát klasická vzduchová puška - "lámačka". Soutěž byla určena pro žáky od 5. třídy bez rozdílu kategorií, mladší však získávali "bonusové" body, které v konečném součtu sehrávaly důležitou roli. Soutěže se zúčastnili žáci ze tří svitavských základních škol a měla velmi sportovní dobrou úroveň.

Aktualizováno (Pondělí, 09 Leden 2012 07:41)

Celý článek...

 

Zájezd do divadla

Ve čtvrtek 8. prosince jsme se vydali do Brna na divadelní představení Scapinova šibalství od francouzského dramatika Moliéra. Jeli žáci 6. až 9. ročníku. Protože nejen uměním živ je člověk, ale také nákupy, navštívili jsme nákupní centrum Olympie.

Aktualizováno (Středa, 21 Prosinec 2011 10:51)

Celý článek...

 

Beseda se šéfredaktorem časopisu ABC

Abychom se o spisovatelích neučili pouze v hodinách literatury, pozvali jsme do školy na 6. prosince šéfredaktora časopisu ABC a současně spisovatele pana Zdeňka Ležáka. Hlavním tématem besedy byl autorův nový dobrodružný román G2R - Tajemná hra. Pan Ležák nás seznámil s tím, jak kniha, která líčí svět počítačové hry, která se vymkla kontrole programátorů a začíná ohrožovat nejen hráče, ale i samu existenci lidstva, vznikala. Knihu jsme si mohli také s věnováním autora po besedě koupit.

Aktualizováno (Středa, 21 Prosinec 2011 10:50)

Celý článek...

 

Vánoce v Muzeu Svitavy

Navštívili jsme Muzeum ve Svitavách, kde jsme si jako každý rok v adventním čase mohli prohlédnout výstavu s vánoční tématikou.

Aktualizováno (Pondělí, 12 Prosinec 2011 10:05)

Celý článek...

 

Florbal žákyň 8.- 9. ročníků

ˇVe středu 7.prosince se devět žákyň naší školy zúčastnilo florbalové soutěže v tělocvičně gymnázia ve Svitavách.

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Prosinec 2011 09:35)

Celý článek...

 

Další úspěch

208 přihlášených redakcí, 55 vybraných finalistů. To jsou čísla, která charakterizují 5. ročník celostátní soutěže školních novin a časopisů, letos vyhlášené MŠMT. Mezi přihlášenými byla i redakce Riegrováčku.

Aktualizováno (Úterý, 06 Prosinec 2011 11:02)

Celý článek...

 

Betlémy z chleba

Sázavská pekárna vyhlásila soutěž v tvorbě betlémů z chleba. Žáci 7.ročníku a 9.ročníku se do akce s chutí zapojili. V hodinách výtvarné výchovy, za pomoci p.učitelky Češkové a Dernerové , vytvořili dva betlémy.

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Prosinec 2011 09:40)

Celý článek...