Home

Přehled předpokládaných výdajů rodičů na žáka ve školním roce 2012/2013

Přehled předpokládaných výdajů rodičů na žáka ve školním roce 2012/2013 (pdf) >>

 

Opravné zkoušky 2011/12 - termíny

28. 8. 2012 od 9 hodin se konají opravné zkoušky z českého jazyka a matematiky.

29. 8. 2012 od 9 hodin se konají opravné zkoušky z anglického jazyka.

Aktualizováno (Úterý, 10 Červenec 2012 10:17)

 

Seznam kroužků

Nabídka kroužků na školní rok 2012/2013. Bližší informace dostanete u vedoucích kroužků.

Aktualizováno (Pondělí, 17 Září 2012 05:15)

Celý článek...

 

Pojďte si pohladit lamu

Žáci biologického semináře byli pozváni k návštěvě ukázky chovu domácích zvířat. Pro městské děti není zcela běžné vidět hospodářská zvířata, většinou známá pouze z učebnic nebo televizní obrazovky.  Nám se podařilo domluvit návštěvu domácí "farmy" pana Heřmanského. Kromě domácích zvířat (králíků, hus, slepic atd.)  jsme viděli lamy a hovořili jsme o jejich chovu.

Aktualizováno (Úterý, 10 Červenec 2012 10:16)

Celý článek...

 

Čtení na prázdniny

Posledním číslem se s vámi pro letošní školní rok  loučí redakce Riegrováčku. Podařilo se nám vytvořit dva vtipné komiksy, jeden o návštěvě sedmáků v Praze a druhý ze zážitků našich deváťáků, rozloučit se s nimi jejich originálními fotografiemi, zavzpomínat na nezapomenutelný zájezd do Osvětimi, připomenout si, jak krásně jsme psali na prvním stupni a také si prohlédnout, jak kouzelné je svitavské náměstí štětcem Simony Parákové. Přejeme vám pohodové prázdniny . Za redakci Fi&Pr

Noviny 2012 05/06 ve formátu pdf.

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 12:03)

 

Recyklohraní

Recyklohraní je recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých elektrozařízení (propozice projektu).

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 11:04)

Celý článek...

 

Olympiáda 1. stupně 2012

Školní olympiády prvního stupně, která proběhla 20.6.2012 na hřišti za školou se zúčastnily všechny třídy prvního stupně se svými třídními učiteli. Při organizaci a realizaci olympiády pomáhali učitelům žáci vyšších ročníků. Soutěžilo se v těchto atletických disciplínách – běh na 50 m, skok do dálky, skok z místa.Ve druhé části si žáci zahráli vybíjenou, při které se fandilo až uši zaléhaly.

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 11:58)

Celý článek...

 

Integrovaný záchranný systém ve Svitavách.

Činnost hasičů, záchranářů, městské policie a policie České republiky jsme mohli spatřit ve středu 27. června 2012 v rámci dne IZS v areálu požární zbrojnice. Žáci prvního stupně naší školy navštívili ukázku IZS ve Svitavách. Prohlédli jsme si policejní auta, kde jsme si oblékli těžké "oblečení" policistů. Ve stanu městské policie jsme malovali, vyzkoušeli si taneční trenažér atd. Pak jsme si prohlédli sanitu záchranné služby a asi nejzajímavější byla ukázka záchrany osoby z havarovaného auta.

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 11:01)

Celý článek...

 

Afrika ve Svitavách

Ve středu 13. června 2012 jsme s žáky šestého ročníku navštívili zajímavou výstavu ve Svitavském muzeu.

Pomyslně  jsme cestovali do jížní Afriky. Do země o které se mnoho nemluví - Namibie. Nejzajímavější byly vycpaniny afrických zvířat, výstava byla doplněna fotografiemi přírody, lidí a ukázkami kultury (hudební nástroje, sošky, masky ...).

Žáci za doprovodu pracovnice muzea vyplňovali pracovní listy.

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 10:58)

Celý článek...

 

Uplynulá školní léta očima deváťáků

Chtěla bych napsat pár slov k uplynulým letům ve škole. Během těchto společných let jsme toho spolu opravdu hodně zažili. V první třídě jsme se nejdříve styděli, ale zanedlouho jsme se otrkali. Ve druhé, třetí a čtvrté třídě jsme si hráli ve družině, byli samá legrace a jen málokdy se nám chtělo ze družiny domů. V páté třídě jsme se už museli začít učit, abychom měli co nejlepší vysvědčení. Už to nebyla žádná hračka. S šestou třídou přišel i přestup na druhý stupeň a odchod dvou žáků, kteří šli na gymnázium.

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 10:54)

Celý článek...

 

Beseda se záchranáři

V úterý 12.6.2012 proběhla beseda žáků 8.ročníků s členy ZDRAVOTNICKÉ ZÁCHRANNÉ SLUŽBY PARDUBICKÉHO KRAJE. Žáci se seznámili se zásadami první pomoci, vyzkoušeli si zotavovací polohu i masáž srdce. Diskutovali o práci záchranářů a na závěr si prohlédli záchranářské vozidlo i s jeho příslušenstvím.

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 10:05)

Celý článek...

 

Výukový pobyt v Škola za školou v Oucmanicích

V Oucmanicích se mi velmi líbilo.Spousta dobrých učitelů.Například Tonda byl velmi hodnej,všechno dovolil.Nebo Káťa.Měli tam i oslíka,byl tam nejroztomilejší.Hezkej statek.Naučili nás jak vodit osla,péct chleba,vyrobit sýr,máslo,lžičku ze dřeva.Řezali jsme dřevo,sekali jsme sekerou.

Aktualizováno (Pondělí, 02 Červenec 2012 10:17)

Celý článek...