Home

Exkurze do ZOO Brno

Dne 9.10. 2012 jsme se my, jako 7. třída, zúčastnili exkurze v ZOO Brno. No, ale od začátku by to asi bylo lepší…

Aktualizováno (Pondělí, 22 Říjen 2012 07:36)

Celý článek...

 

Koukáš jako Vejr

Ne, vy ne. Vy nekoukáte jako vejr, ani Vejr. Ale my všichni, kteří jsme se zúčastnili letové ukázky dravců společnosti Seiferos, jsme koukali jako vejři. Teda jako výři... ...velcí výři... ...výři velcí. A to byste koukali, jak kouká takový výr velký. Však všichni mohli porovnat, protože i tento opeřenec se vyskytoval na bidýlku a koukal...jako vejr.

Aktualizováno (Čtvrtek, 11 Říjen 2012 10:54)

Celý článek...

 

Zdravá a nemocná příroda - krajská výtvarná soutěž

I v letošním školním roce jsme se zaměřili v hodinách výtvarné výchovy na přípravu  prací do soutěže , kterou vyhlašuje každoročně Pardubický kraj. Děti výtvarně ztvárňují to, jak se někteří nešetrně chovají k naší přírodě. Před vlastní prací se uskuteční beseda o tom, jaké zkušenosti a názory žáci na dané téma mají.

Aktualizováno (Středa, 17 Říjen 2012 09:28)

Celý článek...

 

Dopravní výchova ve 4. třídě

Koncem září jsme se zúčastnili v rámci preventivních aktivit programu, který zajišt'uje přímo policejní preventistka. Program byl zaměřen na dopravní výchovu chodců a cyklistů. Děti si nejdříve vyzkoušely dopravní test, který pak společně vyhodnotily.

Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Říjen 2012 13:55)

Celý článek...

 

Přespolní běh

Poslední zářijovou středu se sportovci naší školy sešli u rybníka Rosniška, aby změřili své síly se žáky ostatních škol. Jako každoročně je čekala trať okolo rybníka a na první tři z každé kategorie diplom a možnost postupu do kola okresního.

Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Říjen 2012 14:00)

Celý článek...

 

Zpívání u klavíru

Od letošního školního roku 2012/13 hodiny hudební výchovy žáků třetího ročníku probíhají v učebně hudební výchovy, kde všichni společně zpívají u klavíru.

Aktualizováno (Pondělí, 08 Říjen 2012 12:02)

Celý článek...

 

Šikovné ruce

Už v měsíci září jsme ve škole zahájili realizaci další důležité aktivity, uskutečňované v rámci projektu "My se neztratíme!" Chceme v maximální míře přiblížit našim žákům osmých a devátých tříd zajímavá řemesla, která mnohdy dovedla živit celé generace našich předků, byla běžnou součástí výrobní sféry, a mistři v daném oboru byli uznávanými a váženými občany každé obce.

Aktualizováno (Pátek, 28 Červen 2013 06:18)

Celý článek...

 

AIKIDO se rozjelo (do světa)?

Ne do světa ne, alespoň ne to naše. Nicméně započala nová sezóna a s ní také nová náborová akce do Tsunami Aikido Svitavy, klubu bojových umění, který působí ve Svitavách již nějakou tu desítku let. Opět jsme nabrali nějaké ty nové členy, ale to neznamená že by se nemohli přihlásit další zájemci. Pokud by jste měli někdo zájem, tak můžete začít cvičit kdykoliv. Nové členy přijímáme během celého roku. A proč by vás mělo Aikido zajímat?

Celý článek...

 

Zájez 4. a 5. tříd do divadla

Každy rok v dubnu a v prosinci jezdí žáci druhého stupně do Brna do divadla. Jako věrní návětěvníci jsme dostali nabídku zlevněného vstupného, pouhých 60,-, pro žáky 4. a 5. tříd.Samozřejmě jsme této lákavé nabídky využili a vybrali jsme si představení Popelka v Mahenově divadle. Představení se koná 5. prosince, takže to bude dárek od Mikuláše. Po představení se s vámi podělíme o dojmy. Už se všichni moc těšíme.

Aktualizováno (Čtvrtek, 27 Září 2012 09:46)

 

Už umím pět písmenek

Genetická metoda čtení - září

V 1.a,b se učíme číst genetickou metodou.Je to přirozená metoda.Děti neskládají jednotlivá písmena ve slabiku,učí se číst po hláskách.Např. P-E-P-A = PEPA. V září jsme se naučili psát a číst velká tiskací písmena A,E,I,Y,O,U. Nemusíme se učit čtyři znaky jednotlivých písmen najednou, a proto nám jde práce snadněji. Malá a psací písmena se budeme učit později. Učíme se zábavnou formou: hra na Marťany, Děti, děti, kdo to je, kdo se na E jmenuje..,bingo atd.

Aktualizováno (Pondělí, 01 Říjen 2012 09:10)

Celý článek...

 

Pracovní list pro předškoláky

V záložce Předškolák naleznete nový pracovní list - Obrázek s písmenkem H.

Aktualizováno (Úterý, 30 Říjen 2012 10:12)

 

Sběrový týden na Riegrovce

Opět je tu známá podzimní akce

SBĚR PAPÍRU.

Uskuteční se v týdnu od 1.10.2012 do 5.10.2012. Každý den od 7:00 do 7:45 budeme před školou vybírat papír. Sbíráme všechny druhy papírového odpadu - noviny, časopisy, knihy, karton, sníšení papír. Opět soutěžíme o věcné ceny!