Důležité

V pondělí 17. 12. ještě nebudou moci být obědy vydávány u nás ve škole (důvodem jsou probíhající úpravy školní výdejny), strávníci musejí odejít do jídelny na ul. M. Horákové. Naobědvání dětí z 1. stupně zajistíme v rámci školní družiny a pod dohledem vyučujících v rámci 5. vyučovací hodiny. Děti přijdou po obědě zpět do školy, berte tedy prosím na vědomí tuto skutečnost, pokud si je po obědě ve škole vyzvedáváte. Žáci 2. stupně budou mít zkrácenou výuku do 12:35, aby si stihli v průběhu 6. vyučovací hodiny do jídelny zajít a naobědvat se. Odpolední výuka zůstává beze změn.

 

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 
Banner
Home

Těšíme se na zápis

Hry, písničky, pohybové aktivity a jiné zábavné činnosti si u nás ve škole 2.11. mohli vyzkoušet naši budoucí prvňáčci.Paní učitelky si pro ně připravily pestré odpoledne.Děti poznávaly barvy,hlásky,číslice,v závěru si prověřily také svoji zručnost při manipulaci s kostkami.Předškoláci i jejich rodiče si prohlédli první třídu a odcházeli příjemně naladěni.Vždyť škola bude prima!

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 08:26)

Celý článek...

 

Vycházka k pramenům řeky Svitavy

Letošním podzimem nás provázelo krásné počasí, proto jsme se mohli vydat ještě v listopadu se školní družinou na vycházku do lesa. Naším cílem byly prameny řeky Svitavy, kam jsme s úspěchem dorazili.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 08:32)

Celý článek...

 

Družina vaří, smaží i peče

Dne 12.11.2011 jsme v rámci prodloužených střed vařili. Protože i my podporujeme zdravý životní styl, zkusili jsme mrkvovou pomazánku a pekli  jablečnou buchtu . Rozdělili jsme se do skupin, abychom se při práci vystřídali.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 08:36)

Celý článek...

 

Dopravní hřiště

Naše školní družina navštěvuje každý pátek ( pokud nám to počasí dovolí ) dopravní hřiště. Pro prvňáčky je to o něco těžší než pro větší děti, protože musí zvládnout nejen písmenka a počítání, ale na dopravním hřišti se učí i dopravní značky i různé dopravní situace.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 08:34)

Celý článek...

 

První prodloužená středa školní družiny

Prodloužené středy tohoto školního roku jsme zahájili bruslením na in-linech. Navštívili jsme svitavské hřiště u zimního stadionu, ke kterému patří i stezka pro bruslaře.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 08:35)

Celý článek...

 

Víte o rybářské soutěži ?

Žáci osmého a šestého ročníku se zúčastnili druhého ročníku rybářské soutěže vyhlašované Střední školou rybářskou v Třeboni. Na dvacet nejlepších a vylosovaných čeká víkendový pobyt na březích chovného rybníka v Třeboni. A ostatní obdrží věcné odměny pro zpříjemnění rybářských chvil třeba u svitavského rybníka. Jak jsme dopadli, budeme informovat příště.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 12:59)

 

Volejbal pro každého.

Žáci v neděli do školy? Zní to možná divně, ale každou neděli od 17 hodin probíhá činnost zájmového kroužku volejbal pro děti, mládež a rodiče. Přijít mohou rodiče, kteří si nemají s kým zahrát rekreačně volejbal nebo např. i žáci kteří školní lavice již opustili.

Informace obdržíte u p. Richtra.

Aktualizováno (Čtvrtek, 24 Listopad 2011 12:14)

 

Exkurze do Březové nad Svitavou, Brna a Tišnova.

Dne 4.11.2011 jsme se vydali na exkurzi do Březové nad Svitavou, Brna a Tišnova. Sraz jsme měli před školou v 7:50. První zastávka byla v Březové. Tam jsme se vydali do nedaleké vodárny, kde nás  prováděla paní Folkmanová.

Aktualizováno (Pondělí, 21 Listopad 2011 06:37)

Celý článek...

 

Fotografická soutěž "Příroda lesa"

Naše škola se účastnila fotografické soutěže "Příroda lesa", kterou vyhlásila ZO ČSOP Podorlicko v České Třebové. Fotografie zaslala žákyně sedmého ročníku Jana Hubená a učitel Jan Richtr. Výstava fotografií je k zhlédnutí v Ekocentru Podorlicko v České Třebové.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 12:59)

 

Sběrový týden na Riegrovce.

24.října 2011 žáci školy obdrželi ceny za úspěšné umístění v týdenní akci ve sběru papíru. Každý , kdo přinesl přes 100 kg papíru, cenu získal. Celkem se vybralo 12 049 kg papíru, nejvíce odevzdali žáci 2.třídy (3 206 kg ), a dokonce žáci 7.ročníku se zapojili všichni. 

Aktualizováno (Středa, 16 Listopad 2011 11:16)

Celý článek...

 

Výuka interaktivně

V každé naší třídě dnes máme možnost při výuce používat interaktivní tabule. Zapojením do projektu EU peníze školám jsme získali peníze na jejich pořízení.Tabule a interaktivní sady umožňují výuku zaktivizovat, vést názorně, motivačně a atraktivně. Učitelé vytvářejí v rámci projektu vzdělávací materiály, které jsou pro takovou výuku vhodné. Používáme také profesionálně vytvořené výukové programy nabízející nové možnosti, jak žáky vzdělávat.I oni tak získávají kompetence v oblasti IT tím, že pomocí interaktivních setů prezentují své práce, využívají možnosti internetu, upevňují učivo moderními metodami apod. Zde můžete do tříd nahlédnout:

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 12:59)

Celý článek...

 

Zájezd do divadla v Brně

Jako každý rok před Vánoci jedeme i letos do Brna do divadla. Tentokrát to bude činohra od Moliéra Scapinova šibalství v Mahenově divadle. Osmáci a deváťáci tohoto autora znají z hodin literatury i dějepisu a již se  těší na břitký vtip vychytralého sluhy, určitě i mladší  spolužáci se budou dobře bavit. Protože nejen uměním živ je žák, navštívíme nákupní centrum Olympia, kde si budeme  moct koupit vánoční dárky pro rodiče, sourozence nebo kamarády. Všichni se už moc těšíme.

Aktualizováno (Čtvrtek, 10 Listopad 2011 13:40)