Důležité

V pondělí 17. 12. ještě nebudou moci být obědy vydávány u nás ve škole (důvodem jsou probíhající úpravy školní výdejny), strávníci musejí odejít do jídelny na ul. M. Horákové. Naobědvání dětí z 1. stupně zajistíme v rámci školní družiny a pod dohledem vyučujících v rámci 5. vyučovací hodiny. Děti přijdou po obědě zpět do školy, berte tedy prosím na vědomí tuto skutečnost, pokud si je po obědě ve škole vyzvedáváte. Žáci 2. stupně budou mít zkrácenou výuku do 12:35, aby si stihli v průběhu 6. vyučovací hodiny do jídelny zajít a naobědvat se. Odpolední výuka zůstává beze změn.

 

V pátek 14. 12. 2018 budou v naší školní výdejně probíhat instalační práce. Z tohoto důvodu bude výdejna mimo provoz a obědy budou vydávány přímo v Internátní školní jídelně na ul. M. Horákové. 1. - 5.třídám bude zkrácena výuka do 11:40 hodin. Družina své děti na oběd odvede, nedružinové děti buď odejdou do jídelny samy, nebo na žádost rodičů půjdou pod dohledem učitele a vrátí se zpět do školy. Žákům 6. - 9.třídy skončí výuka ve 12:35 hod., aby si do jídelny na oběd došli sami.

 

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhnou rodičovské schůzky. Hodina i způsob zahájení se může v jednotlivých třídách lišit. V některých třídách se rodiče sejdou v daný čas, aby dostali společné informace. Pak už budou mít schůzky konzultační charakter.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 
Banner
Home

Zájezd do divadla

Ve čtvrtek 8. prosince jsme se vydali do Brna na divadelní představení Scapinova šibalství od francouzského dramatika Moliéra. Jeli žáci 6. až 9. ročníku. Protože nejen uměním živ je člověk, ale také nákupy, navštívili jsme nákupní centrum Olympie.

Aktualizováno (Středa, 21 Prosinec 2011 10:51)

Celý článek...

 

Beseda se šéfredaktorem časopisu ABC

Abychom se o spisovatelích neučili pouze v hodinách literatury, pozvali jsme do školy na 6. prosince šéfredaktora časopisu ABC a současně spisovatele pana Zdeňka Ležáka. Hlavním tématem besedy byl autorův nový dobrodružný román G2R - Tajemná hra. Pan Ležák nás seznámil s tím, jak kniha, která líčí svět počítačové hry, která se vymkla kontrole programátorů a začíná ohrožovat nejen hráče, ale i samu existenci lidstva, vznikala. Knihu jsme si mohli také s věnováním autora po besedě koupit.

Aktualizováno (Středa, 21 Prosinec 2011 10:50)

Celý článek...

 

Vánoce v Muzeu Svitavy

Navštívili jsme Muzeum ve Svitavách, kde jsme si jako každý rok v adventním čase mohli prohlédnout výstavu s vánoční tématikou.

Aktualizováno (Pondělí, 12 Prosinec 2011 10:05)

Celý článek...

 

Florbal žákyň 8.- 9. ročníků

ˇVe středu 7.prosince se devět žákyň naší školy zúčastnilo florbalové soutěže v tělocvičně gymnázia ve Svitavách.

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Prosinec 2011 09:35)

Celý článek...

 

Další úspěch

208 přihlášených redakcí, 55 vybraných finalistů. To jsou čísla, která charakterizují 5. ročník celostátní soutěže školních novin a časopisů, letos vyhlášené MŠMT. Mezi přihlášenými byla i redakce Riegrováčku.

Aktualizováno (Úterý, 06 Prosinec 2011 11:02)

Celý článek...

 

Betlémy z chleba

Sázavská pekárna vyhlásila soutěž v tvorbě betlémů z chleba. Žáci 7.ročníku a 9.ročníku se do akce s chutí zapojili. V hodinách výtvarné výchovy, za pomoci p.učitelky Češkové a Dernerové , vytvořili dva betlémy.

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Prosinec 2011 09:40)

Celý článek...

 

Škola plná andělů

Tak máme 5. prosince, školou dnes chodí Mikuláš, a Adventní výstava se pomalu stává vzpomínkou. Ti, kteří se přišli podívat (a nebylo jich málo), snad nelitovali svého rozhodnutí.

Aktualizováno (Úterý, 06 Prosinec 2011 11:08)

Celý článek...

 

Píšeme knihu pro děti

Na naší pravidelné návštěvě v knihovně jsme byli osloveni paní knihovnicí Součkovou, jestli se nechceme zapojit do literární soutěže Píšeme knihu pro děti z malé Himaláje. O tomto projektu informovalo zářijové číslo měsíčníku Naše město.Tak to někteří zkusili. A výsledek – 2. místo s básničkou Říjen obsadila ve své kategorii Aneta Janíčková a 3. místo Dan Severa. Gratulujeme!!!

Aktualizováno (Úterý, 06 Prosinec 2011 11:10)

 

Školní exkurze do Planetária Hradec Králové

V měsíci listopadu  žáci 5. třídy navštívili Planetárium a hvězdárnu v Hradci Králové.

Aktualizováno (Pondělí, 05 Prosinec 2011 07:25)

Celý článek...

 

Nové učební pomůcky

Moderní doba si vyžaduje moderní pomůcky, které pomohou žákům se naučit praktické dovednosti a návyky. Naše škola zakoupila nové ukázky minerálů. Myslíte, že si vzpomenete ještě na jejich názvy ? Možná ne, protože jsme je za našich "mladých" let ani neměli možnost vidět.

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 12:37)

Celý článek...

 

Adventní výstava

Vážení rodiče, žáci, budoucí školáci, široká veřejnosti,

srdečně Vás zveme na Adventní výstavu, která se koná dne 1.12.2011 v prostorách naší tělocvičny od 15.30 hod.

Aktualizováno (Čtvrtek, 10 Listopad 2011 08:37)

Celý článek...

 

Florbalový turnaj

V pondělí 28.listopadu se žáci a žákyně 6. a 7. ročníku naší školy zúčastnili obvodního kola ve florbalu žactva na Sportovní hale Střelnice ve Svitavách. Chlapci obsadili páté místo z osmi družstev a dívky získaly pěkné třetí místo. Zápasy to byly velmi vyrovnané a žáci hráli s nadšením  a snahou zvítězit.

Aktualizováno (Úterý, 29 Listopad 2011 13:00)

Celý článek...