Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 se od 16 hodin uskuteční rodičovské schůzky a volby zákonných zástupců dětí do školské rady.


Vážení rodiče, chcete zajistit vašemu  dítěti bezstarostný a pohodový nástup do základní školy? Chcete si ujasnit, jaké schopnosti a dovednosti jsou  vhodné před nástupem do školy u dítěte rozvíjet a jak? Více zde...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Návštěva Policie ČR v 9. ročnících

V rámci prevence kriminality navštívila Policie ČR i naše deváťáky. Ti se pak mohli z úst těch nejpovolanějších dozvědět, jaká je jejich trestní odpovědnost, co jsou to přestupky, co je čeká, když se něčeho dopustí atd. Nezbývá než popřát, aby další setkání s policií byla jen v tomto přátelském duchu!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:53)

 

Návštěva muzea esperanta a čajovny ve Svitavách

Źáci devátého ročníku navštívili Muzeum esperanta ve Svitavách s velmi pěkným výkladem o historii esperanta, seznámili jsme se s činností muzea, ukázkami vystavených materiálů a samotným jazykem. Po prohlídce se nás ujal p. Novotný, provozovatel čajovny s rozsáhlým výkladem o čaji, jeho přípravě a účincích na lidský organizmus. Při ochutnávce bylo vidět, že žáci nejsou zvyklí pít "přírodní" čaj  neslazený cukrem a přichucený citronem.

 

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:01)

Celý článek...

 

Mladí florbalisté nezklamali

Ve čtvrek 4. března 2010 proběhlo oblastí kolo florbalového turnaje základní škola Svitavské oblasti pořádané pod záštitou DDM Svitavy ve sportovní hale Střelnice Svitavy. Mladí florbalisté z V. a IV. ročníku  začínali prvním zápasem turnaje se IV. ZŠ Svitavy. Porážka ,nás vyhecovala k vítěznému výkonu nad žáky z Opatova . V semifinále jsme se střetli z žáky ZŠ Felberova Svitavy.

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 11:03)

Celý článek...

 

Karneval školní družiny

„ A hlavní cenu – plyšového psa – vyhrává zelený los číslo ……“
„ Gratulujeme!“
„ Teď ještě několik čísel, která vyhrávají alespoň malou drobnost, kterou si po skončení karnevalu můžete vyzvednout ve vestibulu u stánku s tombolou.“

„ Děkuji za pozornost a přeji všem krásný zbytek dne.“

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 10:55)

Celý článek...

 

Riegrováček - listopad,prosinec - plné číslo

Kdo nemá listopadové (prosincové) číslo školních novin, může si je zpětně přečíst zde.

Aktualizováno (Úterý, 02 Březen 2010 11:19)

 

Beseda s policisty na Riegrovce

Dne 17.února 2010 zažili žáci 3.třídy na ZŠ Riegrova ve Svitavách hodinový program policistů p.Kaizarové a p.Valenty. Policisté v uniformě vnesli do třídy nezapomenutelnou atmosféru. Seznámili žáky velmi zajímavou formou s pravidly silničního provozu. Na dotazy policistů odpovídaly děti celkem správně.

Aktualizováno (Úterý, 09 Březen 2010 09:58)

Celý článek...

 

Zájezd do divadla

V každém školním roce jezdíme dvakrát do Městského divadla v Brně, kde zhlédneme na jeho hudební scéně vždy kvalitní divadelní představení. V letošním školním roce se podzimní zájezd neuskutečnil kvůli chřipkové epidemii. Ale ve čtvrtek 4. března jsme se vypravili na muzikál Hello, Dolly!

Aktualizováno (Pátek, 19 Březen 2010 18:54)

Celý článek...

 

Recitační soutěž

18.února se uskutečnilo oblastní kolo soutěže v recitaci, do kterého postoupilo ze školního kola 10 žáků. V soutěži se nám dařilo. Kateřina Tesařová obsadila 1.místo v kategorii prvňáčků. Martin Pittner se umístil na 3.místě v kategorii žáků druhých a třetích tříd. Kateřina Horská obdržela čestné uznání a Štěpán Pelz vyhrál v kategorii žáků šestých a sedmých tříd. Teď se připravujeme na kolo okresní, které se uskuteční 10.března. Držte nám palce.

Aktualizováno (Čtvrtek, 04 Březen 2010 12:38)

 

Pochvala střelcům

Poslední den před prázdninami – 19.2.2010 -  se naši sportovci ze střeleckého kroužku zúčastnili oblastních závodů ve střelbě z laserové pušky v Moravské Třebové.

Aktualizováno (Pondělí, 01 Březen 2010 20:19)

Celý článek...

 

Mladší florbalisté 2

Ukázka z činnosti florbalového kroužku mladších žáků v únoru 2010. Po krátké rozcvičce většinou následuje "florbalová rozcvička" a vzájemný zápas doprovázený radostí ze hry.

Aktualizováno (Středa, 03 Březen 2010 19:42)

Celý článek...