Důležité

Na čtvrtek 25. 10. 2018 je vyhlášeno pro žáky školy z organizačních důvodů ředitelské volno.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Muzeum esperanta

V pondělí 17. října navštívili žáci devátého ročníku Muzeum esperanta ve Svitavách. Průvodkyní nám byla paní Libuše Dvořáková, která žákům vyprávěla o historii esperanta, jeho využití, o jazyku samotném a budoucnosti.

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 13:02)

Celý článek...

 

Péče o pleť v pubertě

Ukázka kosmetiky s besedou

Děvčata z 8.ročníků měla to štěstí, že je v rámci výuky dne 6.října 2011 navštívily poradkyně kosmetiky Mary Kay p.Nečasová a slečna Nečasová z Poličky.I nformacemi, které se týkaly péče o pleť, velice zajímavou formou seznámily děvčata s tím , jak se mají starat o svou pleť v pubertě a zároveň předvedly kosmetiku Mary Kay.Odpovídaly na dotazy děvčat a dostalo se i na ukázky líčení.Děvčata byla nadšená a se spoustou zajímavých informací se těší na další setkání. 

Aktualizováno (Úterý, 18 Říjen 2011 13:16)

 

Návštěva Domova na rozcestí

V úterý 11.10. navštívila IV.B Domov na rozcestí, kde žijí lidé, kteří nemohou a nedokážou bydlet sami. Společně s klientkami jsme si namalovali obrázky zahrady a podzimu, vyrobili růžičky z listí, ježečky a zdravotní pytlíčky. Prohlédli jsme si ateliér a hernu, kde klienti tráví volný čas. Bylo to velmi zajímavé.

 

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 20 Říjen 2011 13:08)

 

Návštěva ČOV v Hradci nad Svitavou

První říjnový týden navštívili žáci osmých ročníků čistírnu odpodních vod v Hradci nad Svitavou. Přesvědčili se o nutnosti čištění odpadní vody, která jde z našich domácností, škol a továren.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:46)

Celý článek...

 

Lednové vaření

Týden před pololetním vysvědčením jsme se rozhodli, že si uvaříme něco dobrého pro mlsné jazýčky. Děti se naučily sýrovou pomazánku na chlebíčky a upekly piškot s ovocem. A pokud to podle receptů zkoušely i doma, doufáme, že se vše povedlo.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:36)

Celý článek...

 

Zimní bruslení

Pátky máme ve školní družině nabyté sportovní činností. Od září chodíme pravidelně na dopravní hřiště, ale pokud prší jsme v tělocvičně. V zimě, když nám počasí dovolí, chodíme s dětmi pravidelně bruslit na zimní stadion.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:35)

Celý článek...

 

Karneval školní družiny

Dne 23. 2. 2011 se v tělocvičně naší školy konal velký rej masek. Masky měly děti velmi nápadité a tělocvičnou se proháněly princezny, bojovníci, atleti, čarodějnice, různé druhy zvířátek, kouzelné víly a mnoho dalších zajímavých bytostí.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:35)

Celý článek...

 

Velikonoční prodloužená středa

Vloni jsme s dětmi pekli a zdobili perníčky, kdežto v letošním roce jsme vyráběli ozdobné velikonoční dekorace. Práce byla trochu složitější, proto starší děti nabídly svou pomoc mladším a hned se dílo dařilo.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:34)

Celý článek...

 

Stop AIDS

Žáci osmého ročníku absolvovali velmi zajímavou formou preventivního programu zaměřeného na prevenci AIDS. Akci pořádali žáci Střední zdravotnické školy ve Svitavách pro žáky základních škol. Věková blízkost byla jistě kladně přivítána a žáci ztráceli ostych hovořit o "choulostivých" tématech.

Děkujeme.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:50)

Celý článek...

 

S keramikou ve speciální mateřské školce

V březnu jsme s dětmi z keramických kroužků navštívili děti ve speciální mateřské školce. Děti velice rychle překonaly ostych z nových kamarádů a s radostí se zapojily do tvoření s mazlavou hlínou.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:32)

Celý článek...

 

Semanín - Králova zahrádka

Dnes jedeme se školní družinou na výlet do Semanína. Jeli jsme vlakem. Přijeli jsme na zastávku Semanín. Pak jsme šli pěšky do lesa. Za chvilku jsme viděli ceduli s nápisem CHRÁNĚNÁ KRAJINNÁ OBLAST.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:31)

Celý článek...

 

Velikonoční výstava ve Světlance

Kamarádi ze Světlanky nás v dubnu pozvali na velikonoční výstavu, kterou pořádali ve svém centru denních služeb.
Výrobky měli moc pěkné. Děti si koupily malované kamínky, zdobené květináče, hrnečky, náušnice, ale největší úspěch měly korálkoví motýlci na špejly.
Těšíme se na další výstavu.

Aktualizováno (Středa, 12 Říjen 2011 07:30)

Celý článek...