Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Slané pečení

Už dlouhou dobu jsme se chystali s dětmi na práci v kuchyni trochu jinak. Děti vařily, pekly, smažily, vždy něco dobrého na zub, pro sebe i své rodiče. Dnes jsme však kuchtili jinak.

Aktualizováno (Pondělí, 15 Listopad 2010 07:42)

Celý článek...

 

Hry v parku

Každý týden se družina snaží alespoň jednou navštívit městský park.

Na bohaté zeleni v parku se s dětmi snažíme pozorovat změny v přírodě, které jsou na podzim nejhezčí a nejbarevnější. Nezapomeneme si jít užít i do dětského koutku, kam se děti vždy těší.

Aktualizováno (Pondělí, 15 Listopad 2010 07:41)

Celý článek...

 

Den Evropy

Dne 26.11.2010 proběhne v dopoledních hodinách na naší škole projektový den nazvaný Den Evropy, jehož cílem je multikulturní výchova v praxi. Každá třída si připraví zábavnou a hravou formou něco o tradicích, kultuře a dalších rysech jedné z 12 evropských zemí a následně s nimi seznámí ostatní žáky školy.Široká veřejnost je srdečně zvána, aby se seznámila, jak naše děti vnímají Evropu.

Aktualizováno (Pondělí, 15 Listopad 2010 07:21)

 

Na skok do středověku...

Na skok do středověku se vydala 7. a třída. Ze školních lavic se vypravili do muzea v Poličce, kde se seznámili s historií královského věnného města. Mohli si obléci středověké oblečení žen, drátěné košile zbrojnošů,  zkusit si, jak se ve středověku bojovalo, zahrát si na zakladatele - lokátora - města. Poté se vydali na hradby, aby v praxi poznali, jak obtížné bylo město bránit, ale i dobývat. 

 

Aktualizováno (Pondělí, 15 Listopad 2010 07:26)

Celý článek...

 

Podzimní Moravský kras

Geologická exkruze Moravským krasem je nedílnou součástí praktické výuky v rámci vyučovacího předmětu geologie a ekologie devátého ročníku.

Aktualizováno (Středa, 25 Květen 2011 05:45)

Celý článek...

 

Vyprávění o Islandu

Výuku o severní Evropě nám ve čtvrtek 7. října 2010 zpříjemnil vyprávěním z prázdninového pobytu na Islandu bývalý žák a student Jihočeské univerzity Jakub Vrána. Společně s dalšími členy výpravy podnikli třítýdenní cestu stopem po Islandu a nafotili spoustu zajímavých fotek této jedinečné krajiny.

Aktualizováno (Úterý, 02 Listopad 2010 12:44)

 

Recyklohraní

V rámci celorepublikového projektu Recyklohraní proběhne v úterý 26. října 2010 od 14.30 hod. do 15.45 hod. sběr elektroodpadu.

Aktualizováno (Úterý, 02 Listopad 2010 12:15)

Celý článek...

 

Návštěva čistírny odpadních vod žáky 8.ročníků

Žáci osmých ročníků naší školy navštívili v rámci hodin chemie čistírnu odpadních vod v Hradci nad Svitavou. Byli překvapeni, jak čistá je voda, která z čističky odchází .

Aktualizováno (Úterý, 02 Listopad 2010 12:15)

Celý článek...

 

Podzimní pobyt žáků šesté třídy v Mladočově

Již několik let pořádáme pro žáky šesté třídy podzimní pobyt v přírodě. V letošním školním roce jsme strávili čtyři dny v rekreačním zařízení HEURÉKA v Mladočově.  Odjížděli jsme plni očekávání nových zážitků.

Aktualizováno (Úterý, 02 Listopad 2010 12:15)

Celý článek...

 

Hrou proti AIDS

V pátek 1. října 2010 žáci osmého ročníku absolvovali vzdělávací program z nabídky Střední zdravotnické školy ve Svitavách hrou proti Aids.

Aktualizováno (Úterý, 05 Říjen 2010 08:26)

Celý článek...

 

Zpátky do lavic

Prázdniny utekly jako voda, a tak jsme se prvního září opět společně přivítali pod jednou střechou. Nevlídné počasí na konci srpna také způsobilo, že návrat do školních lavic nebyl tak "bolestivý".

Aktualizováno (Středa, 15 Září 2010 06:53)

Celý článek...

 

Den na Svitavském stadionu

V pátek 3. září jsme přijali pozvání zúčastnit se sportovního dne na právě zrekonstruovaném stadionu.

Aktualizováno (Středa, 15 Září 2010 06:49)

Celý článek...