Důležité

Na pondělky 30. 4.  a 7. 5. 2018 je pro žáky vyhlášeno ředitelské volno (provozní a organizační důvody).

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

První zvonění

Pamatujete si na ten pocit, když vás poprvé přivedli do školy a sedli jste si do "své" lavice?

Aktualizováno (Pátek, 02 Září 2011 08:36)

Celý článek...

 

Absolventské práce 2011

Ve středu 1.6.2010 byl ukončen již třetí ročník projektu Absolventské práce. Projekt se snaží zase o krůček pomoci žákům v jejích budoucím studiu a životě.

Celý článek...

 

Muzeum esperanta ve Svitavách

Žáci devátého ročníku navštívili v doprovodu p. Libuše Dvořákové Muzeum esperanta ve Svitavách. Zjistili jsme , že se jedná o jedinečné muzeum v rámci České republiky, které navštěvujě řada cizinců z celého světa. Snad možná řada svitavských občanů ani neví jakou "raritu" máme ve Svitavách. Dozvěděli jsme o výuce esperanta a jeho gramatice, historii atd.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 17:36)

Celý článek...

 

Školní výlet do Letohradu

Plánovaný školní výlet osmého ročníku na dělostřeleckou pevnost Bouda v Orlických horách nebylo možné uskutečnit. Déšť  v posledních dnech vystupňoval do nepřetržitých srážek. Proto jsme se rozhodli změnit program - navštívíme Letohrad, město které je na plánované cestě původní  návštěvy.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:49)

Celý článek...

 

Okroužkovaná sýkora modřinka

Studen Jihočeské univerzity Jakub Vrána a člen ČSOP Rybák ve Svitavách, nám v rámci výuky zoologie předvedl ukázku odchytu drobných ptáků  a jejich kroužkování. Vysvětlil nám co znamenají čísla a písmena na kroužcích a čím můžeme pomoci ornitologům pro monitorování tahu a výskytu ptáků např. v městském prostředí.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:47)

Celý článek...

 

Osvětim 2011

Ve čtvrtek 16. června 2011 skupina žáků devátého ročníku navštívila koncentrační tábor  Osvětim v Polsku. Návštěva proběhla v rámci společné exkurze žáků ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ nám. Míru a ZŠ Riegrova Svitavy. V ranních hodinách jsme s napětím "co nás čeká" opustili Svitavy a po překročení státních hranic v České Těšíně jsme se těšili na návštěvu polského města Bielsko Biela.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:40)

Celý článek...

 

Olympiáda 1.stupně

Opět se po roce vztyčila na hřišti za školou olympijská vlajka, v jejímž sousedství samozřejmě nechyběl ani olympijský oheň. Na tento okamžik čekali žáci z prvního stupně, aby si zase mohli porovnat své výkony v atletických disciplínách v jednotlivých ročnících. O medaile se soutěžilo v běhu na 30 a 50 m, ve skoku do dálky a  ve skoku z místa.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 19:35)

Celý článek...

 

Branně - orientační závod

Stává se již skoro tradicí, že v závěru školního roku připravujeme pro naše žáky druhého stupně zajímavý závod, který je má přivést na uplně jiné myšlenky než jsou překlady do angličtiny, chemické vzorečky, Archimedův zákon nebo řešení soustavy rovnic o dvou neznámých. Jde o branně - orientační závod, který se tentokrát trochu netradičně konal na jiné trase, než byli žáci zvyklí.

Aktualizováno (Pátek, 05 Srpen 2011 17:29)

Celý článek...

 

Přehled předpokládaných výdajů rodičů na žáka ve školním roce 2011/2012

Přehled předpokládaných výdajů rodičů na žáka ve školním roce 2011/2012 pro jednotlivé ročníky. 

Aktualizováno (Pondělí, 20 Červen 2011 12:20)

 

Dotazník pro rodiče

V tomto školním roce byl rodičům našich žáků rozdán dotazník s otázkami, jejichž odpovědi jsou pro sledování kvality a průběhu vzdělávání ve škole důležité. Z 263 dotazníků se vrátilo částečně nebo úplně vyplněných celkem 128. Děkujeme všem, kteří si našli čas a pomohli nám v sebehodnocení.

Dotazník pro rodiče 2010/2011 - sumarizace 

Aktualizováno (Čtvrtek, 16 Červen 2011 08:27)

 

Shoa, holocaust, ....

Slova, která nám mnoho neříkala, která pro nás  byla jen některými z mnoha. Po absolvování projektu Hledání hvězdy Davidovy se však stala velmi živými, v současnosti i  aktuálními.

Aktualizováno (Úterý, 07 Červen 2011 06:05)

Celý článek...

 

Volejbalisté nezklamali

To byly boje! Ty nejtěžší zápasy sehrálo naše volejbalové družstvo chlapců 8. na 9. tříd v základním kole v hale ve Svitavách a zajistilo si postup do okresní soutěže. Ta se uskutečnila v Dolním Újezdu a naši volejbalisté splnili očekávání. Ve Svitavách se přece hraje nejlepší volejbal na okrese! Bez ztráty jediného setu jsme postoupili do krajského kola, které se uskutečnilo dne 16.5.2011 ve Chvaleticích a také tam jsme předvedli, že to umíme.

Aktualizováno (Čtvrtek, 19 Květen 2011 10:38)

Celý článek...