Důležité

Ve školní budově probíhá zároveň se stavebními pracemi rekonstrukce regulace topení. Na konci příštího týdne nás čeká spuštění systému. Protože bude regulace ve zkušebním provozu a systém topení bude zapojován do provozu po letní odstávce a stavebních pracích, doporučujeme, aby žáci počítali s teplejším oblečením a mohli se přiobléct. Děkujeme za pochopení.

 VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Školou chodil Mikuláš

Přestože všichni prožíváme složité období a škola neběží v běžném vyučovacím režimu, Mikuláš s čerty a andělem s rouškou na tvářích se nenechali odradit. Navštívili naše nejmenší žáčky přímo ve třídách.

Aktualizováno (Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 13:12)

Celý článek...

 

Konečně se i druhý stupeň dočkal...

Z distanční výuky jsme se konečně vrátili zpátky do školy. Hurááá.

Aktualizováno (Úterý, 08 Prosinec 2020 10:28)

Celý článek...

 

Máme náskok ...

My, prvňáci  už 3. týden pilně pracujeme ve škole a máme se čím pochlubit!

Aktualizováno (Úterý, 08 Prosinec 2020 10:22)

Celý článek...

 

Prvňáci, hurá ven!

Pohyb na zdravém vzduchu je prospěšný pro všechny děti a tělocvik prvňáčků byl tentokrát poněkud netradiční. Hned u školy jsme nasadili poměrně "ostré" tempo a během chvilky jsme už prozkoumávali  park Patriotů.

Aktualizováno (Úterý, 08 Prosinec 2020 10:24)

Celý článek...

 

Hledáme nové kolegy/kolegyně

Víte o někom, kdo hledá místo ve školství a rád by pracoval s dětmi? Pak možná pro něj je určená nabídka volných pracovních míst u nás.

Aktualizováno (Pátek, 04 Prosinec 2020 21:38)

Celý článek...

 

Hurá, zpět do lavic!

Tak jsme se konečně dočkali. Snad už se nic nezmění a opět se potkáme alespoň ve třídě. Další náročné období pomalu utíká do neznáma. Žáci  ho zvládly bravurně.

Aktualizováno (Pátek, 04 Prosinec 2020 21:30)

Celý článek...

 

Bádáme, vyvozujeme...

V době distanční výuky není zrovna nejlehčí něco vysvětlovat, vyvozovat, zpestřovat výuku matematiky. Stavebnice a pomůcky nám "spí" ve škole a tak nám nezbývá nic, než dumat, přemýšlet a dívat se kolem sebe, kde hledat názorné pomůcky, jak udělat tu a tam aspoň něco zábavnější, ideálně mimo dosah počítače.

Aktualizováno (Středa, 25 Listopad 2020 11:00)

Celý článek...

 

Další vítězství

Ani uzavření škol a distanční výuka nám – novinářům z Riegrovky -  nezkomplikovala práci. Měli jsme o čem psát, o čem přemýšlet. Co nám však chybělo, byl osobní kontakt, vzájemná komunikace, výměna názorů. I přesto jsme v započaté práci pokračovali. Posunutý termín uzávěrky soutěže nám přišel vhod. Stihli jsme dokončit požadované množství čísel.  Oba tituly jsme přihlásili do krajského kola.  Teď už nám zbývalo jen čekat. Uspějeme? Bude to pro nás další pomyslná „bedna“ ?

Aktualizováno (Středa, 25 Listopad 2020 10:59)

Celý článek...

 

Informace o provozu školy od 30. 11. 2020

Od pondělí 30. 11. 2020 dochází ke změně režimu výuky. Do školy se vrátí žáci 3. - 5. ročníku a žáci 9. ročníku. S nimi přijdou i někteří žáci 2. stupně, ostatní zůstanou v distanční výuce a budou takto po týdnu rotovat. Veškeré informace naleznou žáci i rodiče v systému EduPage.

 

Fotografická soutěž

V rámci biologického semináře se žáci 7. třídy zapojili do fotografické soutěže na téma barvy, kterou pořádá Městské muzeum a galerie ve Svitavách. Soutěž probíhá do 15.11. a je určena pro žáky do 15 let. Nejlepší autoři budou mít své fotografie vystaveny v prosinci 2020 na Živé zdi ve Svitavách (u obchodu Albert) a získají volnou vstupenku na výtvarný workshop v MMG ve Svitavách. O tom, že se žákům fotografie povedly se můžete přesvědčit sami už nyní.

Aktualizováno (Středa, 11 Listopad 2020 11:36)

Celý článek...

 

Bezzubá dýně a pejsek Charlie

Dva prázdninové příběhy od dvou chlapců z jedné třídy a jedné rodiny. Bráchové od sebe jistě neopisovali, neboť každý příběh jde jinou cestičkou. Barvité povídání o dýni od Kubíčka je neméně zábavné jako příběh pejska Charlie od Filípka.

Aktualizováno (Středa, 11 Listopad 2020 11:22)

Celý článek...

 

Pohádkové prázdniny aneb prázdninová pohádka

Letošní podzimní prázdniny byly trošku neobvyklé. Děti ze 4.b pojaly letošní prodloužené podzimní prázdniny pohádkově. Nevěříte? Dvě pohádky bez recenze a gramatických úprav jsou zde. Chybičky jsou povolené, neboť čtvrťáci ještě někde chybovat smějí. Krásné počteníčko přejí Karolínka a Domča

Aktualizováno (Středa, 11 Listopad 2020 11:20)

Celý článek...