Důležité

Dne 15. 6. 2021 se uskutečnily volby nových členů školské rady za zákonné zástupce. Nejvíce hlasů získaly a od 12. 7. 2021 se stávají členkami ŠR paní Radka Tauerová a paní Ivana Jadrná.

Dalšími členy ŠR jsou Ing. Marek Antoš a paní Pavlína Letá (za zřizovatele), Mgr. Ivana Dernerová a Mgr. Michaela Tichá (za pg. pracovníky).

 

 

Všechny osoby, které vstupují do areálu školy, upozorňujeme:
Při údržbě stromů v areálu školy bylo zjištěno, že u jedné z lip hrozí pád z důvodu napadení dřevomorem. Z tohoto důvodu ZAKAZUJEME VSTUP DO PROSTORU VYHRAZENÉHO PÁSKOU, aby nedošlo k ohrožení zdraví. Žáci budou poučení i ve škole, rodiče prosíme, aby vysvětlili dětem vysoké riziko nebezpečí. Vstup do školy bude i nadále pouze z ulice Chelčického, než se situaci podaří vyřešit.
Děkujeme za pochopení.

 

Zápis do 1. třídy

2021/2022

pokračování... 


Dopis na rozloučenou

Jsou dny pohodové, šťastné a veselé a pak jsou ty druhé, smutné a neradostné. Včerejšek byl právě takový. Dorazila k nám zpráva, že nás navždy opustil bývalý ředitel Riegrovky a dlouholetý kolega Pavel Jansa. Pozvání na společné setkání už bohužel nepřijme, ale prý tam nahoru chodí pošta spolehlivě. A tak mu posíláme pár slov na rozloučenou...

 pokračování...


Vyhlášení voleb členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků a pedagogické pracovníky na období 2021 – 2023

pokračování...Od pondělí 8. 2. 2021 bude kvůli stavbě uzavřen hlavní vchod do budovy. Jediným vstupem se od tohoto data stane VCHOD DO TĚLOCVIČNY z areálu v přístavbě školy – příchod přes BRANKU do areálu Z ULICE CHELČICKÉHO. Protože tento vchod není opatřen dálkovým otvíráním přes zvonek, bude vstup do budovy zajišťován návštěvám telefonicky ohlášeným. Na vstupních dveřích najdete určené telefonní kontakty.
Děkujeme za pochopení.VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Určujeme a chytáme obojživelníky

Žáci sedmých tříd se 3.6. zúčastnili v rámci výuky zoologie přírodovědného programu na téma obojživelníci s panem zoologem Mgr. Jakubem Vránou.

Aktualizováno (Středa, 16 Červen 2021 12:09)

Celý článek...

 

Přírodovědný program v biologickém semináři s 8. třídou

Přírodovědný program nabízený Městským muzeem ve Svitavách pod vedením pana zoologa Mgr. Jakuba Vrány jsme navštívili v semináři z biologie s žáky 8. třídy.

Aktualizováno (Středa, 16 Červen 2021 12:06)

Celý článek...

 

Biologický seminář s deváťáky

Při ekologické procházce městem v rámci biologického semináře jsme se s deváťáky vydali mimo jiné i do “Čisté komůrky“ - bezobalového obchůdku.

Aktualizováno (Středa, 16 Červen 2021 11:44)

Celý článek...

 

Preparace včely medonosné v biologickém semináři

Se sedmáky jsme se v biologickém semináři po dlouhé době distanční výuky pustili do preparace včely medonosné.

Aktualizováno (Středa, 16 Červen 2021 11:40)

Celý článek...

 

Máme šikovné žáky

Uplynulý školní rok se v mnohém lišil od těch předešlých, prezenční výuku nahradila výuka distanční a přítomnost žáků ve škole byla spíše výjimečná. Celá řada soutěží byla zrušena a ty, které zůstaly, probíhaly on-line. Přes mnohá úskalí a nestandardní výuku se našli žáci, kteří se do soutěží nejen zapojili,  ale dokonce naši školu úspěšně  reprezentovali.

Aktualizováno (Středa, 16 Červen 2021 11:43)

Celý článek...

 

Květiny v naší škole

Byl konec května a vypadalo to, že se vše vrací k normálu. Ve třídách i na chodbách školy je zase rušno a veselo.

Aktualizováno (Středa, 16 Červen 2021 12:18)

Celý článek...

 

Družina na dopravku

Na dopravní hřiště chodíme s dětmi ze školní družiny pravidelně. Celý týden jsme se pečlivě připravovali - opakovali dopravní situace i dopravní značky. Naše snažení jsme zakončili malým kvízem a v pátek se už těšili na to, jak nám to půjde. A bylo to moc fajn, žádná dopravní nehoda nebyla, chodci i cyklisti se chovali spořádaně, dostali jsme dokonce i pochvalu, tak můžeme přijít zase.

Aktualizováno (Středa, 30 Červen 2021 06:50)

Celý článek...

 

Hry a opékání u Rosničky

První prodloužená středa školní družiny se v tomto školním roce díky pandemii mohla uskutečnit až v květnu a protože nám počasí přálo, uspořádali jsme zábavné odpoledne s opékáním u Rosničky. A co se prvňáčkům nejvíce líbilo?

Aktualizováno (Středa, 30 Červen 2021 06:51)

Celý článek...

 

Úklid školního dvora

Když se z našeho školního dvora odstěhovala stavební firma, která nám opravovala školu a odvezli si i stavební buňky a veškerý materiál, s dětmi ze školní družiny jsme se rozhodli, že je potřeba náš dvůr uklidit, abychom si měli zase kde hrát. Nasbírali jsme za hodinu tři velké pytle odpadu, sklo i staré dráty. Když byl úklid dokončen, měli jsme z naší práce moc dobrý pocit.

Aktualizováno (Středa, 30 Červen 2021 06:57)

Celý článek...

 

Co dělat, když venku prší ?

„ Co mám dělat? Já se nudím.“ Tuhle otázku ve družině nikdy neslyšíme. Besedujeme na různá témata, hrajeme si, stavíme, luštíme, vymalováváme a hlavně vyrábíme. Výtvarka nás moc baví. Největší radost máme, když vyrábíme dárky pro naše blízké.

Aktualizováno (Středa, 30 Červen 2021 06:48)

Celý článek...

 

Pythagorova spirála

Ač jsme tomu už asi ani nevěřili, přece jen jsme se ještě v letošním roce setkali ve škole. Díky tomu se naskytla možnost zadat i odevzdat dobrovolný projekt.

Aktualizováno (Úterý, 01 Červen 2021 09:08)

Celý článek...

 

4.A na dopravním hřišti

Po dlouhé době strávené u počítačů při distanční výuce jsme využili možnosti k návštěvě dopravního hřiště. 

Aktualizováno (Úterý, 01 Červen 2021 08:38)

Celý článek...