Důležité

Vzhledem k pracím na ulici Sokolovská a dopravnímu omezení, které se týká ul. Riegrova, bude branka v zadní části areálu do ulice Chelčického otevřená po dobu provozu školy, tj. od 6:00 do 16:30 hodin.

 

Na 6., 7., 9. a 10. 5. 2019 vyhlašujeme pro žáky školy ředitelské volno z technicko-organizačních důvodů.

 

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

„Výlet do středověku“

Přestože máme listopad v plném proudu, dovolte nám ohlédnout se ještě za říjnem.  19. dne uplynulého měsíce jsme se s našimi sedmáky vydali vlakem do věnného města Poličky. Čekalo na nás dopoledne v místním muzeu a procházka po městských hradbách. Počasí nám příliš nepřálo, po krásném babím létu nás zastihla hustá mlha. Nijak nám to ale nevadilo. Výhledu na město jsme si neužili, avšak hradbám to dodávalo jisté kouzlo.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:11)

Celý článek...

 

Na Riegrovce po letech

Na svá školní léta přišli zavzpomínat někdejší absolventi Riegrovky. Před nedávnem (čas hrozně letí a padesát let uteklo jako voda) odložili školní aktovky a teď se scházejí u dveří školy podívat se, co se tady za tu "chvilku" změnilo.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 11:07)

Celý článek...

 

Třídenní výlet školní družiny

Náš první Třídenní výlet školní družiny se společností Stan se konal v roce 2006 v Březové u Třebíče. Společnost vlastnila v tu dobu pouze tento areál, časem se rozrostla a teď má středisek již pět. Začínali jsme s dětmi v Březové, poté se podívali do Jeseníků do střediska Relaxa i Orientka a v letošním roce jsme se vydali zpět do Březové.

Aktualizováno (Pondělí, 04 Březen 2019 07:45)

Celý článek...

 

Hry a opékání u Rosničky

Prázdniny utekly jako voda a s nimi i dny plné sluníčka. Začal nový školní rok a s ním i větší akce, které se konají již tradičně v rámci prodloužených střed. První prodloužená středa se uskutečnila 3.10.u rybníka Rosnička.

Aktualizováno (Pondělí, 04 Březen 2019 07:46)

Celý článek...

 

Volšové ruce

V pátek 2. listopadu se vydává 2. B. místo vyučování do muzea. Nejdeme sem poprvé a tak dobře víme, že o lenošení nebude řeč.

Aktualizováno (Čtvrtek, 08 Listopad 2018 13:04)

Celý článek...

 

Geologie nemusí být nuda

Geologické výpravy na zajímavé lokality v České republice, pořádám mnoho let.  Když se řekne geologie, většina z nás si předtaví neživé "šutry nebo kameny" kolem nás. Ovšem téměř vždy se stane, že účastníci těchto výprav propadnou "horečce" hledání různě zbarvených minerálů.

Aktualizováno (Úterý, 13 Listopad 2018 10:46)

Celý článek...

 

Děláme si radost, ale zároveň pomáháme

Záložku do knihy, učebnice potřebují všichni. Když jsou navíc s hezkými obrázky zvířat a citáty, koupí si je každý rád. Udělá si radost sám sobě, ale v tomto případě ještě pomůže nemocným dětem. I letos nám Fond Sidus nabídl předměty, o které mají děti zájem, líbí se jim, pomáhají jim při orientaci v učebnici, prostě dokáží udělat radost. 

Aktualizováno (Pondělí, 05 Listopad 2018 11:14)

Celý článek...

 

Den České republiky aneb Osmý, osmý, osmý, osmý, devátý…

Dějiny plné osmiček – pro naši zemi stěžejních historických událostí, a tudíž i témat k zamyšlení a poučení.

Aktualizováno (Pondělí, 05 Listopad 2018 11:08)

Celý článek...

 

Parlamentní hlasatel

Kromě dvou zástupců jsme byli kompletní. Jednání bylo velmi rušné, všichni byli aktivní.

Aktualizováno (Pondělí, 05 Listopad 2018 11:13)

Celý článek...

 

Školou chodí strašidla

Dne 24.10. proběhlo na naší škole strašidelné vyučování. Žáci 5. b uspořádali pro své spolužáky z nižších ročníků malou oslavu svátku Halloween.

Aktualizováno (Pondělí, 29 Říjen 2018 15:45)

Celý článek...

 

Čtvrt miliónu aneb ohlédnutí za podzimním sběrem

Kolik naše škola nasbírala starého papíru za dobu její existence to opravdu nevím. Ale díky "sběratelskému" nadšení rodičů, žáků, učitelů a dalších pracovníků naší školy jsme za posledním osm a půl roků nasbírali přes čtvrt miliónů kilo papíru, toto množství papíru odpovídá přibližně čtyř tisícům stromů, ze kterých by byl papír vyroben.

Aktualizováno (Pondělí, 29 Říjen 2018 15:49)

Celý článek...

 

Parlamentní hlasatel

Na tomto jednání jsme se sešli v menším počtu. Zástupci dvou tříd totiž pomáhali panu učiteli se sběrem papíru. O jednání se dozvědí z hlášení školního rozhlasu.

Aktualizováno (Pondělí, 29 Říjen 2018 15:44)

Celý článek...