Důležité

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY


POMÁHAJÍ NÁM


Výsledky volby zákonných zástupců dětí do školské rady...


Informace ke vstupu do školy - doplnění. Více zde...

Tragická událost ve žďárské škole nás vede k opatření ke zvýšení bezpečnosti v budově školy. Více zde...

 

aktivní škola

Pro rodiče >>

Pro rodiče absolventů >>


 
Banner
Home

Sešity potřebné od září 2017

Přehled sešitů, které žáci budou potřebovat na další školní rok od září 2017.

Aktualizováno (Pondělí, 26 Červen 2017 12:08)

Celý článek...

 

Letos poslední...

Konec školního roku byl pro všechny velmi hektický a náročný. Poslední číslo Riegrováku tedy vznikalo až na úplném konci, v posledních dnech školního roku.

Aktualizováno (Pondělí, 14 Srpen 2017 07:07)

Celý článek...

 

Anketa „Nejlepší žákyně-žák/studentka-student města Svitavy“

Do ankety, kterou vyhlašuje město Svitavy, každoročně posíláme vybraného nominanta či nominantku. Letos byla z Riegrovky oceněna Eliška Boleloucká z IX. A.

Aktualizováno (Pondělí, 10 Červenec 2017 09:21)

Celý článek...

 

Vycházka k rybníku

Žáci druhé třídy na závěr školního roku podnikli vycházku do okolí svitavských rybníků. Cestou jsme si prohlédli kvetoucí rostliny, ukázali jsme si jak vyrobil fialovou barvu z třezalky, viděli jsme lovícího čápa, zastavili jsme se u tabule naučné stezky, venkovní posilovny, u retenční nádrže jsme řešily "záhady" a pak naše kroky zamířily k rybníku Rosnička, kde jsme opékali. Pomalu jsme se vrátili příjemně unaveni letním teplem do chládku naší školy.

Aktualizováno (Pondělí, 10 Červenec 2017 09:27)

Celý článek...

 

Branný den pro 2. stupeň

Kdo trošku sleduje, co se poslední dobou děje ve světě, by možná byl pro, aby se větší pozornost i ve škole věnovala tomu, čemu se říká OČMS (ochrana člověka za mimořádných situací) a třeba aby se znovu zavedla i branná výchova jako předmět na základní škole. Když jsme ale dávali náš branný den do plánu, ani jsme nad tím tak moc neuvažovali a chtěli jsme si zajímavým a přitom určitě potřebným zaměstnáním zpestřit poslední dny ve škole.

Aktualizováno (Pátek, 30 Červen 2017 06:30)

Celý článek...

 

Na shledanou, školo

Před závěrem školního roku se tradičně setkáváme ve Fabrice, abychom se rozloučili nejenom se školním rokem, ale především s absolventy.

Aktualizováno (Pátek, 30 Červen 2017 06:32)

Celý článek...

 

Sebehodnocení žáků (2016/2017 2. pol.)

Vždy na konci pololetí se každý žák ohlíží za svou prací a pomocí jednoduchých otázek je veden k sebehodnocení. Slouží k jeho osobnímu rozvoji, kritickému zhodnocení a učiteli k poznání žáka z jeho vlastního pohledu.

Aktualizováno (Pátek, 30 Červen 2017 06:51)

Celý článek...

 

Návštěva z Kanady

Prostřednictví Muzea esperanta ve Svitavách navštívil 8. ročník student z Kanady. Žáci pomocí překladatelky p. Minářové, měli jedinečnou příležitost klást dotazy na životní styl, kulturu a školství v Kanadě.

Aktualizováno (Středa, 28 Červen 2017 12:13)

Celý článek...

 

Braňák u Rosničky

Ve středu 28.6.  dopoledne se druhý stupeň přemístí k Rosničce, kde se uskuteční tradiční terénní závod. Na účastníky čekají pestré aktivity - střelba, první pomoc, zdolávání lanových překážek poslepu, topografie, orientace v terénu apod. Očekává se pěkné počasí, proto je třeba myslet na pitný režim, dobrou svačinu a taky prevenci proti klíšťatům!

Aktualizováno (Čtvrtek, 22 Červen 2017 11:30)

 

Zvládli jsme to!

6. června 2017  jsme v  naší škole  ukončili  poslední lekci edukativně-stimulačních skupinek. Závěrečná část naší společné práce  náležela také celkovému zhodnocení. Velkým potěšením nám bylo, že jsme se ze strany dětí i rodičů setkali s pozitivními ohlasy. U  většiny dětí byl znát značný posun v rozvoji předškolních dovedností, zejména v grafomotorice a sluchovém rozlišování. 

Aktualizováno (Středa, 28 Červen 2017 12:10)

Celý článek...

 

Parlamentní hlasatel

Naše poslední jednání v tomto školním roce.

Aktualizováno (Čtvrtek, 22 Červen 2017 09:37)

Celý článek...

 

Riegrováček právě vyšel

O úspěchu Riegrováčku v soutěži jste se už mohli dočíst. Malí novináři jsou velmi šikovní, snaživí, nápadití. Bohužel všechny jejich příspěvky se na naše stránky nemohou vejít.

Aktualizováno (Úterý, 20 Červen 2017 09:08)

Celý článek...